کد خبر : 29514
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 آبان 1402 - 22:54

۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور

۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور
در سال آینده تأثیر قطعی معدل در کنکور به ۵۰ درصد می‌رسد و برای دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی هماهنگ برگزار می‌شود.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از عصر ایران، وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در سال آینده تأثیر قطعی معدل در کنکور به ۵۰ درصد می‌رسد و برای دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی هماهنگ برگزار می‌شود، گفت: طبق گفته برخی افراد، ۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور است.

رضا مراد صحرایی امروز (پنجشنبه، ۱۱ آبان) در نشست با دانش‌آموزان استان اصفهان، با بیان اینکه دیدار با دانش‌آموزان در سفرهای استانی از الزامات است، اظهار کرد: افتخار می‌کنم به‌عنوان وزیر دانش‌آموزان به آن‌ها در راستای ساختن آینده ایران کمک می‌کنم. مهم‌ترین، اصلی‌ترین، پرثمرترین و اساسی‌ترین راه مدرسه است و در صورت قوی شدن مدارس، ایران قوی خواهد شد.

وی با اشاره به شعار سال تحصیلی جاری، افزود: به منظور متفاوت آغاز کردن مهرماه امسال، شعار «همه باهم، یک صدا ایران، مدرسه قوی، ایران قوی» انتخاب شد که در آن پیام‌هایی نهفته بود، افرادی که قصد فتنه و توطئه دارند باید بدانند که تمام ایرانیان یک صدا «ایران» می‌گویند و قوی شدن ممکن است ده‌ها راه داشته باشد. اگر مسئولان می‌خواهند تلاش‌ها نتیجه بدهد، باید وقتی را صرف دانش‌آموزان کنند.

* تشکل‌ها به یاری یکدیگر بیایند

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آرزوهای خوب از مدارس، با مدارس و در مدارس دست‌یافتنی خواهد شد و این مصداق آینده‌سازی است، گفت: امروز اگر فردی بخواهد خود را ارزیابی کند که چقدر ایران را در هر بعدی عزیز می‌خواهد، باید در خلوت به میزان کمک خود به مدارس بیاندیشید، چراکه مدارس، ایران را قوی و سربلند می‌کنند. تشکل‌ها باید با همراهی یکدیگر فعالیت و تعامل داشته باشند، باهم بودن تأثیر بیشتری دارد، هر چه دوست داشته باشید کم است و از اکنون بیاموزید که دیگران را با خود همراه کنید.

وی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در این جلسه، توضیح داد: شما باید خود را تکثیر و هر یک از شما چند نفر دیگر و چند نفر دیگر باید چند نفر دیگر را قوی کنند تا حرف شما زودتر به مقصد برسد، رویاها در پی کوشش و تلاش مداوم و هماهنگ واقعیت می‌یابند و آنچه که اکنون جزو زندگی عادی ما است، در گذشته رؤیای بسیاری از افراد بوده است. خواندن تاریخ و آگاهی داشتن از آن، از واجبات است.

* باخارج شدن نخبگان جهان، قدرت آمریکا از بین می‌رود

صحرایی اضافه کرد: خواندن تاریخ بسیار لذت‌بخش است و شرمنده‌ایم که کتب تاریخی به گونه‌ای متناسب برای شما نوشته نشده است و تلاش می‌کنیم که تاریخ به گونه‌ای بهتر نوشته شود. برای اینکه نشان دهیم حفظ این کشور و نظام آن تا چه میزانی اهمیت دارد، تنها کافی است که خواندن تاریخ را مد نظر قرار دهیم. دشمن می‌خواهد از تاریخ آگاهی نداشته باشیم، چراکه افرادی که تاریخ می‌خوانند هویت خود را خواهند یافت و امکانات برای آن‌ها ارزش کمتری دارد.

پیشنهاد حذف امتحانات نهایی دی از سال آینده

وی با تاکید بر اینکه با خواندن تاریخ اصالت و هویت برای شما اهمیت ویژه‌ای خواهد یافت، ادامه داد: تمام اروپا و غرب به اندازه اصفهان تاریخ ندارند و گنبدهایی فیروزه‌ای یا تنها یکی از آثار تاریخی اصفهان با کل اروپا و آمریکا برابری می‌کند. آمریکا مانند درختان بی‌ریشه است، آن‌ها با دروغ‌های خود افراد بسیاری را جذب کردند و نسل شما آن‌ها را رسوا خواهد کرد. در صورتی که نخبگان جهان یک ماه از آمریکا خارج شوند، قدرت آمریکا به گونه‌ای از بین می‌رود که جهان حیرت‌زده می‌شود.

* سال آینده تاثیر معدل در کنکور ۵۰ درصد است

وزیر آموزش و پرورش، گفت: در آموزش و پرورش تلاش می‌شود استعداد دانش‌آموزان ایران شکوفا شود، طبق مصوبه انجام شده، در سال آینده تأثیر قطعی معدل در کنکور به ۵۰ درصد می‌رسد و برای دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم امتحانات نهایی هماهنگ برگزار می‌شود. دانش‌آموزان باید بدانند امتحانات نهایی به منظور عادلانه بودن شرایط برای تمام دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است و به منظور رعایت عدالت در نمره‌دهی، برگه پاسخ‌های دانش‌آموزان توسط مدرسان آن‌ها تصحیح نخواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از نتایج اقدامات انجام شده برای کنکور، پذیرش دانش‌آموزان سراسر کشور در دانشگاه‌های خوب بود و این موضوع نتیجه قرار نگرفتن کنکور به تنهایی به‌عنوان مبنا برای ورود به دانشگاه‌ها است، نقش کنکور به‌عنوان یک عامل اصلی کم‌رنگ‌تر می‌شود و آنچه که مبنای امتحانات تمام دانش‌آموزان است، کتب درسی است.

* حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور

صحرایی با اشاره به اینکه طبق گفته برخی افراد ۷۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور است و برخی توقع دارند آینده دانش‌آموزان را به خاطر منافع آن‌ها به خطر بیندازیم، توضیح داد: در راستای اجرای هرچه بیشتر برنامه‌هایی پرورشی، اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت در دستور کار قرار گرفته و سال جاری یک میلیون نفر در این اردوها شرکت خواهند کرد که این عدد تنها یک شانزدهم دانش‌آموزان را در بر می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مشارکت خانواده‌ها در مسائل پرورشی دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است و باید برای والدین اهمیت داشته باشد که فرزند آن‌ها چگونه تربیت می‌شود و در پی حضور و مشارکت والدین در امور مذکور هیچ مربی پرورشی حرف ناحسابی به دانش‌آموزان نخواهد زد.

وزیر آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه‌ای برای دوره دبیرستان خبر داد و افزود: این سامانه توسط آن دانش‌آموزان به طور پیوسته معلمان خود را ارزیابی کنند و این ارزیابی مبنای تصمیم‌گیری در خصوص معلم قرار گیرد. در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ذکر شده است که دانش‌آموزانی که تربیت می‌کنیم باید چگونه باشند.

وی با اشاره به آغاز طرح “صد درصد و برگزاری صد رویداد ورزشی در صد روز” از شنبه هفته گذشته، خاطرنشان کرد: با کمک دانش‌آموزان هدف‌های مد نظر به‌طور قطع محقق خواهد شد.

برچسب ها :اموزش و پرورش ، کنکور

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.