کد خبر : 50998
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1402 - 10:57

قالیباف: صندلی‌ها مواضع ما را در حرف زدن عوض نکند

قالیباف: صندلی‌ها مواضع ما را در حرف زدن عوض نکند
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید صندلی‌ها مواضع ما را در حرف زدن تغییر دهد.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در مراسمی به مناسبت روز پژوهش در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: فکر می‌کنم امروز مجددا بودجه به مجلس تقدیم شود و فردا در صحن اعلام وصول می‌کنیم. کمیسیون تلفیق نیز امروز جلسات خود را برای بررسی مجدد کلیات تشکیل می‌دهد و فردا هم جلسه دارد.

وی ادامه داد: براین اساس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه مجددا کلیات لایحه بودجه را در صحن بررسی خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که همواره به دنبال جوانگرایی است، گفت: جوانگرایی را به عنوان دین انقلاب به خودم همواره دنبال می‌کنم چون وقتی ۱۸ ساله‌ بودم پا به عرصه مدیریتی گذاشتم و این فرصتی بود که انقلاب به من داد هیچ وقت آن را فراموش نمی‌کنم و برای همین همواره تلاش کردم از جوان‌ها استفاده کنم.

قالیباف: راه بهینه‌سازی سوخت لزوماً بالابردن قیمت‌ها نیست

وی ادامه داد: ما آن طور که باید و شاید از توان جوانان و زنان استفاده نکردیم. در حوزه مسائل اجتماعی هم آن طور که باید ندرخشیدیم حال این‌که اساس انقلاب اسلامی برخواسته از بطن مردم است.

در مواردی در حوزه مسائل اجتماعی لکنت زبان داشتیم

قالیباف همچنین اظهار کرد: در جاهایی در حوزه مسائل اجتماعی لکنت زبان داشتیم و در مواردی لکنت را برای جوانان و زنان فراهم نکردیم. ۳۰ سال است که می‌گویم اگر می‌خواهیم بگوییم که ما ایران دوست و وطن دوست واقعی هستیم و به دنبال ایران قوی بوده و دلداده به امام و رهبری و مردم و حزب‌اللهی هستیم قطعا باید کارآمدی دین در اداره جامعه را پیگیری کنیم که نتوانستیم در اینجا کارنامه قابل قبولی ارائه کنیم.

وی همچنین بیان کرد: در حوزه مدیریتی همواره تاکیدم بر این است که هر وقت احساس ناامیدی و خستگی داشتیم افتخارات خود را در مقیاس جهانی، منطقه‌ای، ملی و محلی دیده که در تمامی سطوح کارهای افتخارآمیزی کردیم اگر هم غرور ما را فرا گرفت به این نگاه کنیم که چقدر کار بر روی زمین مانده و فرصت‌ها را از دست دادیم؛ این رویکرد باعث توازن، تعادل و انصاف ما در مدیریت می‌شود.

صندلی‌ها مواضع ما را در حرف زدن عوض نکند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات و عملکرد مرکز پژوهش‌ها گفت: هرچقدر زمان گذشت و من نوع کار مرکز را دیدم، اعتمادم بیشتر شد البته که یک لایه از مرکز تغییر کرد و در دولت حضور پیدا کردم همان زمان به آنها گفتم که حرف‌هایی را که در مرکز می‌زدید به هر دلیلی در دولت تغییر ندهید و اگر هم تغییر دادید دلیلی برای وجدان خود داشته باشید نه این‌که محیط باعث تغییر موضع و نظر شما شود؛ نباید صندلی‌ها مواضع ما را در حرف زدن تغییر دهد. این دست موضع‌گیری‌ها زیاد است بخشی از آسیب‌هایی که باعث حل مسائل نمی‌شود ریشه در این اتفاقات دارد.

قالیباف ادامه داد: ما از ظرفیت مرکز پژوهش‌ها در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه بودجه و حتی دستورات روز مجلس شورای اسلامی استفاده می‌کنیم چون به کار آنها ایمان داریم و این مسئولیت شما را بیشتر می‌کند.

رئیس مجلس با اشاره به مخالفت مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه بودجه تصریح کرد: شنبه جلسه‌ای در سطح رئیس جمهور و معاون اول درباره بودجه داشتیم که در آنجا آقای پرهیزکاری از مرکز پژوهش‌ها حضور پیدا کرد و به اظهارنظر درباره بودجه پرداخت.

قالیباف اضافه کرد: اینها روش‌هایی است که می‌تواند حکمرانی را درست کرده و مسیر را پیش ببریم. پس نباید اجازه دهیم سیاست و سیاست زدگی بر مسائل علمی و تخصصی سایه بیندازد. مجلس شورای اسلامی در دو وجه تصمیم سیاسی و تشخیص علمی است تصمیم سیاسی با نمایندگان و تشخیص علمی با مرکز پژوهش‌ها است که ترکیب آن دو مجلس شورای اسلامی را در ریل خود قرار می‌دهد و اینجاست که مجلس در راس امور قرار می‌گیرد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.