کد خبر : 82060
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 فروردین 1403 - 12:14

دوگانه‌ی حجاب و معیشت

دوگانه‌ی حجاب و معیشت
در تقابل دوگانه‌ی حجاب و معیشت، ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:شعار سال رهبر انقلاب در چند سال گذشته، همواره تاکید بر حل مسایل اقتصادی کشور علی الخصوص در زمینه‌های تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی بوده است.

به گزارش اطلاع با ما  در تقابل دوگانه‌ی حجاب و معیشت، ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:شعار سال رهبر انقلاب در چند سال گذشته، همواره تاکید بر حل مسایل اقتصادی کشور علی الخصوص در زمینه‌های تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی بوده است.

علاوه بر این، ایشان در جلسه‌ی ۸ شهریور ۱۴۰۱ در جمع اعضای هیأت دولت، ضمن تشریح اولویت های کاری دولت فرمودند: «به نظر بنده فعلاً اولویّت، اقتصاد است. نه اینکه به بقیّه‌ی کارها نباید رسید؛ چرا، به همه‌ی کارها باید رسید امّا عطفِ توجّه عمده باید به سوی مسائل اقتصاد باشد.»
و در ادامه نیز اولویتهای اقتصادی کشور را در بخشهای تولید، کشاورزی و امنیت غذایی، صنعت، بانک‌ها، مسکن و اشتغال، انرژی، معدن، حمل و نقل، دریا و بنادر تشریح نمودند.

بنابراین باید توجه داشت اقتصادِ اولویت دار مدنظر مقام معظم رهبری، که توسط برخی افراد در تقابل با حجاب مطرح میشود، زیر شاخه های متعددی دارد که محدود کردن آن به مسأله‌ی معیشت(بعنوان یکی از مهمترین دغدغه های اقتصادی)، اجحاف در حق گفتمان جامع رهبری در خصوص #اقتصاد است!

علیرغم القائات رسانه های ضدانقلاب مبنی بر اولویت کاری دولت سیزدهم در دیوارکشی خیابانها، گشت ارشاد، حجاب اجباری و غیره، دولت آیت‌الله رئیسی اولویت خود را براساس «بیانیه‌ی گام دوم»، «اولویتهای اقتصاد مقاومتی» و «تحقق شعارهای سالهای اخیر» با تکیه بر رونق تولید، اتمام طرح‌های نیمه کاره‌ی دولتهای قبلی و حل معضلات و مشکلات اقتصادی قرار داد.

چرا باید مسیح علی‌نژادِ حجاب ستیز، برای زنان محجبه آمریکایی مقاله بنویسد؟

بدیهی بود که این روند بر مذاق #دشمن و ضدانقلاب داخلی و خارجی خوش نیاید و دشمنِ ناامید از تغییر نظام سیاسی ایران، این بار در جریان فوت مشکوک مهسا امینی، گشت ارشاد و مسأله‌ی حجاب را دستاویز یک نبرد بزرگ ترکیبی و شناختی بر ضد نظام جمهوری اسلامی قرار داد، تا با کمک اغتشاشات شکل گرفته، ضربه‌ی بزرگ دیگری بر پیکره‌ی اقتصادی که می‌رفت به لطف دولت جدید سامان پیدا کند، وارد آورد.

به برآورد برخی کارشناسان در جریان اغتشاشات سال ۱۴۰۱، خسارتی معادل بیش از ۱۷۵ هزار میلیارد تومان بر اقتصاد ایران وارد شد! چرا که به نظر کارشناسان اقتصادی، اغتشاشات علاوه بر خسارت به اموال عمومی و خصوصی، می‌تواند تأثیرات عمیق و بلندمدتی بر اقتصاد یک کشور بگذارد. حوادث سال ۱۴۰۱ و تلاش یک‌ساله دشمنان نشان داد آنها همواره تلاش داشته‌اند تا اغتشاشات را از موضوعات اجتماعی به سمت موضوعات اقتصادی بکشانند تا باعث کاهش سرعت پیشرفت ایران و تعمیق مشکلات اقتصادی شوند.

در نگاهی جامع می‌توان تعدادی از تأثیرات عمده اغتشاشات بر اقتصاد ایران را در قالب عناوین ذیل بررسی نمود:
کاهش تولید ناخالص داخلی، افزایش تحریم های خارجی، کاهش امنیت سرمایه گذاری، تورم، رکود گردشگری، زیان مضاعف به کسب و کارهای کوچک و آسیب به اموال عمومی و خصوصی و …

با این تفاسیر و با اهمال‌کاری مسئولین و متولیان فرهنگی کشور در خصوص حل بحران #کشف_حجاب، حتی اگر بخواهیم تنها اولویت کشور را مسأله‌ی اقتصاد در نظر بگیریم، #حاکمیت باز هم برای کمک به رشد اقتصادی کشور و همچنین بهبود اوضاع معیشتی مردم، ناچار است به مساله‌ی کشف حجاب، علاوه بر یک حرام شرعی و سیاسی، بعنوان زمینه ساز بحرانهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، و #دوقطبی‌سازی جامعه، با اولویت، دقت و سرعت عمل بیشتری بپردازد!
چرا که به نظر می‌رسد دشمن علاوه بر اهداف ضد فرهنگی و ضد اجتماعی در خصوص پروژه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، اولویت را بر فلج کردن اقتصاد ایران با توسل به جنگ ترکیبی همه جانبه قرار داده است!

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share