کد خبر : 57420
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 دی 1402 - 21:43

سید حسن نصرالله:

العاروری عمر خود را وقف مقاومت کرد

العاروری عمر خود را وقف مقاومت کرد
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: به خانواده شهیدانی که در کرمان به شهادت رسیدند تسلیت عرض می‌کنیم و می‌گوییم که این شهیدان نیز در همان راهی که سردار سلیمانی پیمود به شهادت رسیدند.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از مهر، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهان آنان، گفت: شهادت سردار بزرگ قاسم سلیمانی، همراهان ایرانی وی، فرمانده بزرگ ابومهدی المهندس و یارانش را مجددا تبریک و تسلیت می‌گوییم.

شهدای امروز در کرمان در همان مسیر شهید سلیمانی شهید شدند

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: به خانواده شهیدانی که در جوار مزار پاک شهید سلیمانی در کرمان به شهادت رسیدند تسلیت عرض می‌کنیم و می‌گوییم که این شهیدان نیز در همان مسیری که سردار سلیمانی پیمود به شهادت رسیدند.

سردار موسوی پشتیبان و موید مقاومت بود

وی گفت: همچنین شهادت برادرمان سردار سید رضی موسوی که چند روز پیش در جریان حمله صهیونیست‌ها در دمشق به شهادت رسید را تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم. ما این فرمانده شهید، پارسا و مبارز را از بیش از ۳۰ سال پیش می‌شناختیم. او کمک‌کننده، پشتیبان و موید بود و دوست داشت که وی را خادم مقاومت و مسیر آن بخوانند.

العاروری عمر خود را وقف مقاومت کرد

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به شهادت شهید صالح العاروری نایب رییس دفتر سیاسی حماس ادامه داد: شهادت فرمانده بزرگ شیخ صالح عاروری و همراهان وی که دیروز و در شب سالگرد شهادت شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس در حمله آشکار صهیونیستی در ضاحیه جنوبی بیروت به شهادت رسیدند را تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم. شیخ صالح، فرمانده مبارز بزرگ، جوانی و عمر خود را در جهاد، مقاومت، مبارزه، اسارت و هجرت سپری کرد و خداوند زندگی وی را با چنین عاقبت نیکویی به پایان رساند.

دشمنان حتی در مزار شهید سلیمانی به دنبال وی هستند

نصرالله ضمن تبریک و تسلیت شهادت شهیدان غزه و کرانه باختری و شهادت رزمندگان عراقی توسط آمریکا و همچنین شهادت شهیدان سوریه، یمن و لبنان گفت: دشمنان حتی در مزار شهید قاسم سلیمانی به دنبال وی هستند و ما او را در تمامی میدان‌ها، چهره رزمندگان، اشک‌های کودکان و بردباری بانوان می‌بینیم.

وی افزود: شهید قاسم سلیمانی امروز با قدرت در این نبرد حضور دارد. راه و روش حاج قاسم حمایت از جنبش‌های مقاومت و تجهیز آن با تجهیزات، دانش و تولید بود. از نشانه‌های اخلاص در کارهای حاج قاسم این بود که تلاش داشت تمامی جنبش‌های مقاومت به خودکفایی برسند. این قهرمانی‌ها، نوآوری‌ها و دستاوردهای میدانی در نوار غزه، نتیجه ۲ دهه تلاش مداومی بود که برادران ما در گروه‌های فلسطینی به انجام رساندند و حاج قاسم و یاران پاسدار وی نیز در کنار آنان بودند.

انفجار در محدوده مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان + فیلم

نصرالله گفت: در چنین روزهایی در سال ۲۰۱۱ نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق خارج شدند و کسی که آنان را مجبور به خروج کرد مقاومت از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ بود. اهالی این مقاومت قوی و با اقتدار در عراق و کسانی که از آن حمایت می‌کنند مشخص هستند. حاج قاسم با وجود تهدیدهای موجود پشت این مقاومت را خالی نکرد و حتی یک لحظه در ادامه حمایت از مقاومت عراق که این پیروزی را محقق کرد تردید نکرد.

وی افزود: جبهه مقاومت در سال‌های اخیر بنا نهاده شد و در سال‌های دورتر وجود نداشت. حاج قاسم سلیمانی شخصیت اصلی و مرکزی بود و هماهنگی و همکاری میان قدرت‌های محور مقاومت را ایجاد کرد. حاج قاسم سلیمانی توجه ویژه‌ای به این موضوع داشت که از طریق همکاری، هماهنگی، تبادل تجربه و ایجاد دید راهبردی یکپارچه برای منطقه و آینده نبرد در آن، میان جنبش‌های مقاومت رابطه مستقیم برقرار باشد.

نصرالله گفت: محور مقاومت مانند محورهای دیگر که شخصی واحد رییس آن است، آن را اداره می‌کند و دستورهایی را صادر می‌کند نیست، بلکه محوری است که که راهبرد و دید راهبردی روشنی را دریافت می‌کند. دشمنان مشخص هستند، دوستان شناخته‌شده هستند و اهداف نیز روشن هستند. این موضع از نوآوری‌های حاج قاسم است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.