کد خبر : 35093
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1402 - 22:11

افزایش شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در تابستان ۱۴۰۲

افزایش شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در تابستان ۱۴۰۲
فصل تابستان ١٤٠٢، شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن ١٨٠٧.۹ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٩.٠ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٥٦.٥ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از مهر، افزایش شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در تابستان ۱۴۰۲، فصل تابستان ١٤٠٢، شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن ۱۸۰۷.۹ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٩.٠ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٥٦.٥ درصد افزایش و در ۴ فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ٣٥.٧ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم فصلی

فصل تابستان ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۹.۰ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٣.٠ درصد)، ٤.٠ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل تابستان ١٤٠٢، نسبت به فصل قبل از آن، ٩.٠ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ٩.٣ درصد مربوط به گروه «کانه‌های فلزی» و کمترین تورم فصلی با ٤.٨ درصد مربوط به گروه «زغال‌سنگ» است.

معدن

افزایش تورم نقطه به نقطه

فصل تابستان ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۶.۵ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤٠.٧ درصد)، ١٥.٨ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل تابستان ١٤٠٢، نسبت به فصل مشابه سال قبل، ٥٦.٥ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ٥٨.١ درصد مربوط به گروه “کانه‌های فلزی” و کمترین تورم نقطه به نقطه با ٣٧.١ درصد مربوط به گروه «زغال سنگ» است.

افزایش تورم سالانه

فصل تابستان ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در ۴ فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۵.۷ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٥.٠ درصد)، ١٠.٧ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در ۴ فصل منتهی به تابستان ١٤٠٢ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٣٥.٧ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه «سایر معادن» با ٥٦.٧ درصد و کمترین تورم سالانه مربوط به گروه «زغال‌سنگ» با ٢٥.٧ درصد است.

صادرات ۷.۴ میلیارد دلاری محصولات معدنی در ۷ ماه

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.