کد خبر : 56850
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 دی 1402 - 10:42

جزییات چهارمین جلسه بزرگ‌ترین دادگاه منافقین؛

از پشت‌پرده وحشی‌گری منافقین در سال ۶۰ تا اسناد اطلاعاتی آمریکا

از پشت‌پرده وحشی‌گری منافقین در سال ۶۰ تا اسناد اطلاعاتی آمریکا
چهارمین جلسه بزرگ‌ترین دادگاه منافقین با حضور خانواده قربانیان ترور به صورت علنی آغاز شد.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از مهر، چهارمین جلسه بزرگ‌ترین دادگاه منافقین با حضور خانواده قربانیان ترور به صورت علنی آغاز شد.

این دادگاه در دادگستری استان تهران در مجتمع قضایی امام خمینی و شعبه ۱۱ دادگاه کیفری برگزار و قاضی دادگاه حجت‌الاسلام والمسلمین دهقان و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری است.

در این دادگاه به اتهامات ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی از منافقین رسیدگی می‌شود.

کیفرخواست این پرونده در بیش از ۷۰۰ صفحه تنظیم شده است و در این دادگاه که با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار می‌شود علاوه بر اینکه جمعی از خانواده‌های قربانیان ترور نیز حضور دارند، شاهدان عینی جنایات هولناک تروریست‌های دهه ۶۰ نیز در دادگاه حاضر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی، رئیس دادگاه با اعلام آغاز ادامه روند رسیدگی به پرونده منافقین، دادگاه را رسمی اعلام کرده و از نماینده دادستان خواست برای قرائت کیفرخواست در جایگاه حضور یابد.

بهادری جهرمی: امروز منافقین در پیاده‌روهای آلبانی دنبال جای خواب می‌گردند

پشت‌پرده وحشی‌گری منافقین در ۳۰ خرداد سال ۶۰

نماینده دادستان پیش از شروع قرائت کیفرخواست متهمان اظهار کرد: گروهک تروریستی منافقین پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۲۸ ماه مشغول جمع‌آوری سلاح بوده است. این گروهک ادعا می‌کرد که مبارزه با امپریالیسم نیاز به اسلحه و شاخه نظامی دارد. اما این گروهک در ابتدای سال ۶۰ در خیابان رژه می‌رفت و با مردم در خیابان درگیر می‌شد.

وی گفت: این شاخه نظامی باعث توهم منافقین شد و گمان می‌کرد با چند حرکت سریع می‌تواند قدرت را دست بگیرد. این توهم باعث شورش مسلحانه تروریستی‌ها در ۳۰ خرداد بود که در آن منافقین یک جنایت بزرگ را رقم زد.

اسناد اطلاعاتی آمریکا در مورد جنایت منافقین

نماینده دادستان ادامه داد: گروهک تروریستی منافقین در ۳۰ خرداد ۶۰ مدعی بود که در واکنش به درگیری با نظام مسلح شده است. این ادعا درحالی مطرح شده بود که منافقین ۲۸ ماه بعد از پیروزی انقلاب در حال جمع آوری سلاح بوده است.

وی بیان کرد: اما در اسناد اطلاعاتی آمریکا آمده است که حکومت ایران در مقابل جنایت منافقین تا مدت‌ها عکس‌العمل نداشته و تنها ناظر جنایت بودند. جنایت‌های سازماندهی شده منافقین باعث شد تا دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با منافقین برخورد قانونی کنند.

در ادامه کلیپی از جنایات این گروهک تروریستی که در ۳۰ خرداد سال ۶۰ مرتکب شدند، در دادگاه پخش شد و نماینده دادستان گفت: همه این مستندات از شبکه نفاق هم پخش شده است و موید آن است که «مشت را با مشت و گلوله را با گلوله پاسخ می‌دهیم.» هرچند نیروهای حکومت ایران در مقابل جنایات این گروهک تروریستی مدت‌ها عکس‌العمل نداشتند و دستگاه اطلاعاتی آمریکا نیز به این موضوع اذعان دارد.

وی افزود: بعد از اقدام مسلحانه گروهک تروریستی منافقین در خرداد سال ۱۳۶۰، مسعود رجوی و چند تن از اعضای گروهک در جلسه‌ای با محوریت اینکه آیا بعد از اقدامات ۳۰ خرداد ورود گروهک به فاز نظامی را اعلام کنند یا نه که اعلام می‌کنند و پیشنهاد بعدی رجوی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بود، تشکیل می‌شود.

نماینده دادستان اضافه کرد: پیش از اقدام به اجرای این تصمیم رجوی به فرانسه سفر می‌کند و بعد از بازگشت وی دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران را با بمب‌گذاری منفجر می‌کنند و بعد از آن با طراحی ابریشمچی، بنی‌صدر، رجوی و چند تن دیگر با ربایش یک هواپیما از ایران به فرانسه می‌روند.

جنایتی که کشورهای مدعی حقوق بشر محکوم نکردند

در واقع مسعود رجوی قبل از ۳۰ خرداد و ورود به فاز نظامی سفری به پاریس داشته و با مسؤولان سرویس اطلاعات فرانسه (عامل نیابتی سازمان سیا) در پاریس دیدار داشته است؛ پس از این دیدار دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر کردند.

وی ادامه داد: مأموریت توجیه کلاهی به موسی خیابانی سپرده شده بود. رجوی پس از این جنایت همراه بنی‌صدر دوباره به فرانسه متواری شد.

نماینده دادستان افزود: پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام (ره) کشورهای مدعی حقوق بشر این جنایت را محکوم نکردند!

وی گفت: رجوی در دیدار با ژنرال حبوش رئیس سرویس اطلاعات عراق (استخبارات) فاش کرد که منافقین نه تنها ساختمان حزب جمهوری اسلامی را منفجر کرده بلکه مسوولیت انفجار دفتر نخست وزیری نیز با او بوده است.

مسعود رجوی در کتابچه ترور اعتراف می‌کند که مردم عادی را در خیابان کشتیم

نماینده دادستان با بیان اینکه در پنجم مهر سال ۱۳۶۰ منافقین بار دیگر شاخه پاره وقت نظامی خود را دوباره به خیابان آورد، گفت:در این روز منافقین به صورت علنی سلاح به خیابان آورده و هر کسی که سد راهش بود را به شهادت رساند. در این روز تلخ از کودک ۳ ساله تا پیرمردی ۹۰ ساله شهید شدند.

وی افزود: نکته جالب توجه آنکه اسناد و تصاویر این جنایت از شبکه تروریستی منافقین نیز پخش شده است. مسعود رجوی سرکرده منافقین درباره این جنایت گفته است که اول مردم را در میدان شهدا تشویق کردیم با ما همراه شوند؛ اما مشاهده کردیم که تعادل به هم ریخته و مردم حاضر به همکاری نشدند.

نماینده دادستان با بیان اینکه رجوی اعتراف کرده است که به دلیل اینکه مردم به میلشیای نفاق بی‌توجهی کردند گروهک به سمت مردم عادی و کسبه آتش گشود!، افزود: پس از جنایت پنجم مهر سال ۶۰ برخی از اعضای منافقین از کشور فراری و برخی دیگر در هسته‌های عملیاتی و تروریستی در خانه‌های تیمی مخفی شدند.

وی بیان کرد: بخشی از گروهک که در داخل کشور پنهان شده بود توسط رجوی آموزش دوباره دید؛ رجوی از پاریس به این افراد آموزش ترور و بمب گذاری می‌داد. رجوی کتابچه‌های ترور را از پاریس به تهران می‌فرستاد.

ضربه اطلاعاتی به هسته‌های تروریستی

نماینده دادستان با تشریح اینکه چهار ضربه اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه به هسته‌های تروریستی در سال‌های ۶۱ و نیز سال ۶۲ و متلاشی شدن باندهای ترور باعث به ریختگی گروهک منافقین شد، گفت:پس از زیر ضربه رفتن خانه‌های تیمی منافقین؛ این گروهک متوهم برای ایجاد وحشت عملیات مهندسی معکوس را راه انداخت.

وی تصریح کرد: منافقین گمان می‌کرد که مردم عادی و کسبه خانه‌های تیمی را لو داده‌اند؛ از این رو مردم را ربوده و در مکان‌های پنهان شکنجه و سپس شهید می‌کرد.

گفته‌های خواهر زینب کمایی در دادگاه

خواهر زینب کمایی گفت: جرم زینب که یک دانش آموز چهارده ساله و فقط حزب الهی بود چه بود؟ این دختر نه فرد سیاسی بود نه فعالیت خاصی داشت. فقط یک حزب الهی بود که معتقد بود انسان ها فطرت پاکی دارند.

خانواده زینب کمایی گفتند: حتی عکس زینب را به عنوان یکی از کشته ها در سایت خودشان منتشر کردند. جرم زینب چه بود؟

خواهر زینب کمایی گفت: زینب با گره اول که با چادرش به او زدند از دنیا رفته بود، سه گره دیگر را برای چه زدند؟

گره زدن خون مردم با نفت

در ادامه نماینده دادستان بیان کرد: پس از آنکه رجوی گروهک تروریستی منافقین را به عراق بود. منافقین با همکاری سازمان استخبارات عراق از مرز عبور کرده و برای عملیات تروریستی شهری وارد ایران می‌شدند.

وی افزود: در آن زمان رجوی معتقد بود که عملیات مرزی برای منافقین ارزش افزوده نداشته و برای باقی ماندن نام سازمان مجاهدین خلق لازم است که ترورهای بزرگ انجام شود. منافقین از ستاد داخله خود خواسته بود با عملیات‌های راهگشا دست به ترور مردم در شهرها بزنند. منافقین این اقدامات را به نیابت رژیم بعث انجام داده و به جای آن تضمین ماندن در عراق و گرفتن پنج میلیون بشکه نفت را گرفته بود! منافقین آن زمان خون مردم را با نفت تاخت زده بود.

تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین)، مسعود رجوی، مریم قجر عضدانلو (معروف به مریم رجوی)، مهدی ابریشمچی، زهره اخیانی، فهیمه اروانی، مهدی براعی، مژگان پارسیایی، زهرا مریخی آهنگر کلایی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی صفت، مهدی خدایی صفت، عباسعلی داوری فیضی پور آذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، محمد طریقت منفرد، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمانیان، محسن سیاه کلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم، ابوالقاسم رضایی، حمیرا حجتی امامی، محمود عطایی کاریزی، گلنار جواهری ساعتچی، مهریان حاجی نژاد، مرتضی اسماعیلیان مارنانی، دولت نوروزی منجیلی، زهرا بخشایی، محمد حیاتی، نیکو خائفی اشکذری، عذرا علوی طالقانی، جمیله ابریشم چی، محمود قجر عضدانلو، بدری پورطباخ و محمد جواد قدیری مدرسی از متهمان در این پرونده هستند.

فرهاد الفت، رؤیا احمدی موسوی، بهزاد نظیری، فرشته یگانه، معصومه بلورچی، یاسر جهان نژادی، فائزه خیاط حصاری محمدی، صالح رجوی، محمد سادات خوانساری، پرنیان سرآمد، حکیمه سعادت نژاد، حمیده شاهرخی امیری، ثریا شهری، پروین صفایی، محمود فخارزاده، عشرت محبت کار، علیرضا معدنچی، عباس میناجی مقدم، حمیدرضا اسحاقی، علیرضا امام جمعه، اسدالله اوسطی، فاطمه آدرسی، مصطفی آسیفی، زهره بنی جمالی، محمود بنی هاشمی، اسدالله بهرامی، علیرضا بهرامی، عزیز اله پاک نژاد، مهرافروز پیکر نگار، مریم حاج خانیان، احمد حنیف نژاد، پرویز خزایی، حسین دادخواه و فاطمه داوران از دیگر متهمان در این پرونده هستند.

حسین ربوبی خبوشانی، سپیده ابراهیمی، بیژن رحیمی، آزاده رضایی، هادی روشن روانی، محمد سادات دربندی، فریدون سلیمی، عباس شاکری، سهیلا شعبانی، احمد شکرائی، سهیلا صادق، مهران صادق، طاهره ضیایی، کبری طهماسبی، رقیه عباسی، زهره عطریانفر، مهری علیقلی، مرتضی فخار، سید اسدالله فقیه دزفولی، ایرج فیض بوسجینی، پرویز کریمیان سیچانی، احمد گلپایگانی، فرید ماهوتچی حسینی، مهدی مددی الموسوی، سید محمود احمدی علون آبادی، سید جواد احمدی علون آبادی، اسماعیل مرتضایی، محمود معیری، رقیه ملک محمدی، حسن نظام الملکی، نسرین نظری علی آبادی، علی هادی زاده و الله کرم هوشنگی متهمان در این پرونده هستند.

در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده جنایات گروهک منافقین با حضور ۵ وکیل تسخیری برگزار و در این دادگاه اسناد شکنجه اعضای منافقین منتشر شد در جلسه دوم هم عامل اصلی تیم ترور شهید صیاد شیرازی و پیشمرگ منافقین و در جلسه سوم تئورسین ترورهای خیابانی محاکمه و سر شبکه عنکبوتی پول شویی منافقین در خارج از کشور معرفی شدند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.