کد خبر : 103597
تاریخ انتشار : شنبه 12 خرداد 1403 - 10:24

آخرین وضعیت پرونده کوروش کمپانی؛ مالباختگان در انتظار یک پیامک

آخرین وضعیت پرونده کوروش کمپانی؛ مالباختگان در انتظار یک پیامک
مالباختگان پرونده کوروش کمپانی می‏‌گویند، پیش از عید وعده داده شده بود که تا پایان فروردین‌ماه پیامکی برای احضار و اعلام شماره حساب دریافت می‏کنید، اما می‏‌گویند تا امروز این پیامک را دریافت نکرده‌‏اند.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از عصر ایران، «یک کلاهبرداری چندمیلیون دلاری که شامل آیفون‌هایی با تخفیف بسیار زیاد بود، باعث شده است جیب هزاران نفر در ایران خالی شود و هم‌زمان نشان داده است مصرف‌کنندگانش تا چه اندازه برای دستیابی به این دستگاه‌های همراه ارزشمند تلاش می‌کنند.» این چند جمله، بخشی از گزارش روزنامه فایننشال‌تایمز درباره شرکت «کوروش‌کمپانی» در ایران بود که بهمن‌ماه سال گذشته به‌صورت رسمی کلاهبرداری آن اعلام شد. این شرکت با وعده فروش آیفون ۲۰ میلیون تومانی و حمایت بازیگران مطرح توانست سرمایه‌های زیادی را جلب کند، اما ناگهان دفتر این شرکت در بهمن‌ماه سال گذشته بسته و اعلام شد که مالک آن یعنی امیرحسین شریفیان پنج‌ماه پیش از این ماجرا از کشور خارج شده است. او مدتی بعد در گفتگو با یکی از یوتیوبر‌های ایرانی گفت، میزان بدهکاری‌اش به مشتریان حدود ۲/۷ میلیون دلار بوده، نه ۳۵ میلیون دلار.

برند تجاری کوروش کمپانی از حدود شش‌سال پیش در تهران کارش را با تعمیرات تجهیزات الکترونیکی شروع کرد و مدتی بعد به فروش گوشی و محصولات مرتبط با آن روی آورد، اما نه به شیوه فروشگاه‌های دیگر. همین رویه باعث شد که از آبان‌ماه ۱۴۰۱ رسیدگی به این موضوع براساس گزارش‌های دریافتی از سوی ضابطان خاص شروع شود، اما مدیرعامل این شرکت، پنج‌ماه قبل و پیش از اینکه ضابطان نسبت به این موضوع ورود کنند و پرونده‌ای برای این شرکت تشکیل شود، از کشور خارج شده بود.

اسفندماه سال گذشته پنج نفر از اعضای اصلی شرکت دستگیر و ۲۵ سلبریتی تبلیغ‌کننده این شرکت به پلیس احضار و وجوه دریافتی بازگردانده شد و همان ماه هم اعلان قرمز امیرحسین شریفیان در پلیس اینترپل اعلام شد. طبق آنچه رئیس پلیس امنیت اقتصادی در روز‌های بعد از اعلام رسمی خبر کلاهبرداری این شرکت روایت کرد، تا چهارماه پیش از فرار مالک این شرکت، درخواست بررسی عملکرد این مجموعه به دستگاه قضایی داده شده بود، اما روند آن طول کشید.

حسن رحیمی ۲۶ اسفندماه سال گذشته گفته بود: «قبل از اینکه این اتفاقات بیفتد، تجمعاتی در این زمینه وجود داشت. این مجموعه ابتدا خوب کار می‌کرد، اما پس از آن دچار مشکل شد و این تجمعات مقابل ساختمان آن شکل گرفتند و ما در آن زمان درخواست بررسی را داده بودیم. این شرکت از تمام بخش‌ها مجوز‌ها را داشت. اکنون کسانی که این مجوز‌ها را صادر کرده‌اند یکی از پس از دیگری به اداره پلیس در حال احضارند و باید پاسخگو باشند.»

تا تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه، ۵هزار و ۱۰۰ نفر از این شرکت شکایت کرده بودند و طبق آخرین اطلاعاتی که سخنگوی قوه‌قضائیه مطرح کرده است، پرونده به‌صورت ویژه در حال رسیدگی است و دادستان تهران نظارت کامل بر آن دارد.

سخنگوی وزارت خارجه هفته گذشته درباره استرداد متهم کوروش‌کمپانی گفته بود: «اقدامات این وزارتخانه درباره این موضوع متنوع و متعدد بوده است؛ یادداشت‌ها، دیدار‌ها و گفتگو‌ها با مقامات کشور همسایه، چه در خود آن کشور از طریق سفارت و سرکنسولگری ایران و چه در تهران. بین دستگاه دیپلماسی و قوه‌قضائیه همکاری مشترکی وجود دارد و در برنامه اقدامات ایران برای استرداد و بازگرداندن این مجرم به ایران وجود دارد و جزو برنامه‌های جاری دستگاه دیپلماسی است.

حالا مدیرعامل شرکت کوروش‌کمپانی به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب است و اموال منقول این شرکت در نقاط مختلف کشور مانند قایق‌هایی در جزیره کیش شناسایی و توقیف شده است. پیگیری هم‌میهن از مراجع رسمی پیگیر این پرونده تنها به این پاسخ ختم شد: «پرونده در حال پیگیری است.»

یکی از مسئولان پلیس امنیت اقتصادی که خواست نامش در گزارش نیاید در پاسخی کوتاه به هم‌میهن می‌گوید که این پرونده در حال پیگیری است.

پیامکی دریافت نکردیم

مالباختگان می‌گویند، پیش از عید وعده داده شده بود که تا پایان فروردین‌ماه پیامکی برای احضار و اعلام شماره حساب دریافت می‌کنید، اما می‌گویند تا امروز این پیامک را دریافت نکرده‌اند. آن‌ها بار‌ها برای رسیدن به نتیجه قرار تجمع گذاشتند و بعضی از مالباختگان تا امروز دو تا سه بار برای پیگیری پرونده به مراجع مربوط مراجعه کرده و پاسخ گرفته‌اند که ابتدا همه مالباخته‌ها باید شکایت کنند تا رسیدگی‌های بعدی ادامه پیدا کند.

۲۰۰ میلیون تومان ضرر کردم

«کیوان» یکی از مالباختگان این پرونده است که نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان از سفارشات خود را دریافت نکرده و در حال پیگیری این پرونده است. او پیش از عید همراه چند نفر از مالباختگان که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خسارت دیده‌اند، این وعده را شنیده‌اند که تا اواخر فروردین‌ماه پیامکی برای اعلام شماره حساب و دریافت خسارت دریافت می‌کنند، اما تا امروز خبری نشده است.

او از شش‌سال پیش با کوروش کمپانی آشنا بود؛ زمانی که یک مجموعه تعمیرات لپ‌تاب و موبایل بود و در زیرزمین یک ساختمان در بلوار فردوس تهران کارش را شروع کرده بود و مشتریان زیادی داشت. دلیل استقبال از این تعمیرگاه بی‌نام و نشان هم هزینه تعمیرات پایین آن بود.

او می‌گوید: «از حدود شش‌سال پیش این شرکت را می‌شناختم و از آن‌ها خدمات می‌گرفتم. آن‌ها یک زیرزمین داشتند که کار تعمیرات موبایل و لپ‌تاب انجام می‌دادند و همان زمان هم به نسبت تعمیرگاه‌های دیگر تعرفه ارزان‌تری داشتند، مثلاً اگر قیمت تعویض ال. سی. دی گوشی به‌طور متوسط یک میلیون تومان بود، این شرکت از شما ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرد و به همین دلیل تیراژ تعمیرات بالایی داشت.

درمجموع هزینه تعمیرات آن‌ها حدود ۴۰ درصد از منطقه‌های دیگر پایین‌تر بود. همان زمان هم مثل یک مجموعه بزرگ فعالیت می‌کرد و بخش‌های مختلفی داشت؛ از پذیرش تا یک سالن جداگانه برای تعمیرکاران و حتی ارسال پیک برای دریافت محصول، اما به این اندازه تبلیغات نداشت. شرکت جدیدشان هم یک آپارتمان دوطبقه در همان منطقه بود.»

کیوان از شهریورماه سال گذشته با کسب‌وکار جدید این شرکت آشنا شد: «فاکتور‌های من حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون است. شهریورماه بود که اولین‌بار سفارشم را ثبت کردم و سر همان ۴۰ روز کاری که گفته بودند، سفارش‌ها را تحویل می‌دادند. اولین سفارشم هشت گوشی بود که تحویل گرفتم. بعد از آن تاخیر‌ها شروع شد و حداقل ۱۰ تا ۲۰ روز تاخیر داشتند. بار سوم که سفارش ثبت کردم، این مشکل پیش آمد. آن اواخر هر هفته برای پیگیری می‌رفتم و دو یا سه محصول تحویل می‌دادند، بعد هم بخشی از سفارش‌هایم را دیگر تحویل ندادند.»

او نخستین‌بار زمانی متوجه کلاهبرداری کوروش کمپانی شد که خبر‌ها به‌صورت رسمی درباره این موضوع منتشر شد: «اولین‌بار که متوجه شدم این شرکت کلاهبرداری کرده، از طریق خبر‌ها بود. اوایل یکی، دو مرتبه پلمب شد و گفتند به‌دلیل کشف حجاب بوده است. بعد خود صاحب این شرکت -شریفیان- پست می‌گذاشت و می‌گفت که حتماً گوشی‌ها را تحویل می‌دهد و خیال‌تان راحت باشد؛ من نان حرام نمی‌خورم. ابتدا همه‌چیز خوب بود، ولی در یک‌شب از بین رفت. بار دوم هم گفتند اماکن آمده و به‌دلیل مشکل جواز کسب پلمب کرده است.»

یکی از شیوه‌های جذب مشتری توسط این شرکت، جشنواره‌های تخفیف روی محصولاتش بود که آن‌ها را با قیمت‌های بسیار پایین نسبت به بازار به فروش می‌رساند.

کیوان اولین سفارش‌های خود را با قیمت‌های بالاتری نسبت به سفارش‌های روز‌های آخر خریده بود: «اوایل که آیفون سفارش دادم، حدود ۲۵ میلیون تومان قیمت داشتند و فقط یک‌بار با قیمت ۲۰ میلیون تومان خرید کردم. در ماه‌های اول قیمت همه جنس‌ها بالا بود، اما بعد کم‌کم قیمت‌ها پایین آمد. چرا به این شیوه خرید کردن علاقه‌مند شدم؟ چون یکی از کار‌هایی که این شرکت انجام می‌داد این بود که جشنواره می‌گذاشت و تخفیف خوبی روی اجناس می‌داد.

برای مثال ایرپادی که ۱۰ میلیون تومان در بازار قیمت داشت، اول شش‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بعد با قیمت پنج میلیون یا چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروخت. جنس‌های مختلفی هم داشت؛ ایرپاد، گوشی آیفون، اپل واچ و… بیشتر خرید من ایرپاد و آیفون ۱۳ بود، اما آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ و سامسونگ اس ۲۳ هم داشت.»

اولین‌بار یکی از دوستان کیوان او را درجریان فروش ویژه محصولات این شرکت گذاشت: «من بیشتر به تبلیغات زیاد آن‌ها اعتماد کردم که حتی در اتوبان‌ها و روی بیلبورد‌ها هم دیده می‌شد. تمام بازیگران و فوتبالیست‌های معروف را در این تبلیغات می‌دیدی. همه این‌ها آدم را ترغیب می‌کرد که خرید کند. بهمن‌ماه بود که هفته‌ای دو تا سه مرتبه به این شرکت می‌رفتم و با دادودعوا بخش کوچکی از سفارش‌ها را تحویل می‌گرفتم. هفته آخر گفتند که بروید، با شما تماس می‌گیریم، اما بعد متوجه شدیم که کلاهبرداری بوده و رفته‌اند.»

او تعریف می‌کند که در روز‌های آخر فعالیت این شرکت، گوشی‌ها با پیک موتوری از تهران خریده و به مردم تحویل داده می‌شد: «اوایل که برای تحویل سفارش‌ها مراجعه می‌کردیم، می‌گفتند که اجناس را از دوبی آورده‌ایم و بار ما در گمرک گیر کرده است، اما آن اواخر به چشم خودم دیدم که دو، سه پیک موتوری گوشی‌ها را با کوله‌پشتی می‌آوردند، همان‌جا برای من مسجل شد که گمرکی در کار نیست و این اواخر گوشی‌ها را با همان قیمت ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان می‌خرید و به مردم می‌داد.

به نظر من این کار یک نوع شگرد بود که آن‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا چهار بعدازظهر تعداد مشتریانی که برای دریافت گوشی آمده‌بودند را برآورد می‌کردند و بعد تقریباً به همان اندازه گوشی می‌آوردند و به مردم تحویل می‌دادند.

به نظرم کسی به آن‌ها شک نکرده بود. همیشه یک مامور برای ایجاد نظم آنجا بود؛ چون برخی برای اعتراض به آنجا می‌رفتند و شلوغ می‎‌شد، اگر شک داشتند که این کار را نمی‌کردند. در گروه‌های تلگرامی هم خوانده‌ام که این شرکت همه مجوز‌ها را داشته است. اگر جواز نداشته باشید که نمی‌توانید در این حجم تبلیغ کنید و صدای تمام گوشی‌فروش‌ها را دربیاورید. روزی که این آقا گوشی را ۲۰ تا ۲۵ میلیون می‌فروخت، در بازار با قیمت ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رفت که خیلی‌ها در بازار اعتراض می‌کردند. اینگونه این شرکت حجم فروش بالایی داشت.»

«کیوان» تعریف می‌کند در میان مشتریان این شرکت، کسانی بودند که خودشان فروشنده بودند و از این شرکت گوشی را ارزان‌تر می‌خریدند تا گران‌تر بفروشند: «برخی از این مشتریان می‌گفتند که ایرپاد را پنج میلیون می‌خرم و خودم در دیوار ۱۰ میلیون می‌فروشم. من خودم این کار را انجام دادم و سریع هم پولش برمی‌گشت. همان‌جا در خود کوروش کمپانی کسی بود که از پرسنل خودشان بود و از شما گوشی را با قیمت بالاتر می‌خرید؛ یعنی شما گوشی را از طبقه بالا می‌خریدی، می‌رفتی طبقه پایین و می‌توانستی گوشی را به این آقا بفروشی و درجا پولش را واریز می‌کرد.

خود این فرد روبه‌روی کوروش‌کمپانی مغازه داشت و محصولی که قیمت روز آن ۱۱ میلیون تومان بود را ۱۰ میلیون از شما می‌خرید و در مغازه خودش ۱۱ میلیون می‌فروخت. درواقع این جنس ممکن بود سه دست بچرخد.»

آخرین خبری که خودش درباره این موضوع شنیده این است که مالک کوروش کمپانی با یک گذرنامه جعلی در دوبی است: «پلیس می‌گوید پیگیر اموالش هستیم و از یک طرف هم می‌گویند با یک گذرنامه جعلی در دوبی است و اعلان قرمز اینترپل دارد، اما نمی‌دانیم چرا جلبش نمی‌کنند؟ گفته‌اند که اموال این فرد در حال شناسایی است و منتظر فروش آن هستند و علاوه بر این، همه مالباخته‌ها باید شکایت کنند بعد ادامه کار پیگیری شود. الان هم چند ماه گذشته و دیگر همه باید شکایت کرده باشند.»

سفارش‌ها را تا بهمن تحویل دادند

«امیر» هم یکی دیگر از کسانی است که دفعات زیادی از این شرکت خرید کرده و او هم از ماه بهمن متوجه شده که تحویل سفارش‌ها مثل ماه‌های قبل نیست.

آخرین فاکتور را که خرید، متوجه شد که برای تحویل فاکتور‌های قبلی بهانه می‌آورند: «من از آیفون ۲۹ میلیونی خرید کردم تا زمانی که آیفون ۲۰ میلیونی می‌فروختند. اواخر فعالیت این شرکت آنقدر فاکتورهایم را پیگیری می‌کردم که می‌گفتند دیگر زنگ نزن! ما دیگر برای شما فاکتور ثبت نمی‌کنیم و دیگر از ما خرید نکن، چرا هر روز زنگ می‌زنی؟ ولی من یک پارت دیگر خرید کردم که همان هم سرم کلاه رفت. من هربار که تماس می‌گرفتم یک تا دو ساعت پشت خط می‌ماندم، اما باز هم به نتیجه‌ای نمی‌رسیدم و فقط وعده می‌دادند که در روز‌های دیگر می‌فرستند.

با این پیگیری‌ها توانستم بعضی از فاکتورهایم را بگیرم. یک‌بار که رفته بودیم جلوی این شرکت و مردم جمع شده بودند؛ زمانی که لیست داده بودند و گفتند که سرلیست گوشی‌ها را می‌دهیم، نام من در لیست بود، خواندند که بالا بروم و گوشی را تحویل بگیرم، مردم هجوم آورده بودند و یک‌نفر با سنگ شیشه دفتر را پایین آورد، پلیس آمد و شلوغ شد. حتی رنگ گوشی هم دیگر مهم نبود و فقط می‌خواستم که گوشی را تحویل بگیرم.»

او می‌گوید که مطمئن است کوروش کمپانی سفارش‌هایی که تا بهمن‌ماه ثبت شده را تحویل داده است: «من از اول این داستان بودم و از آن‌ها خرید می‌کردم. پنج بار آنجا رفته بودم و تعداد زیادی گوشی برای آشنایان و خودم سفارش دادم. شاید نیمی از سفارش‌های بعد از این ماه را تحویل داده باشند و مشتریان شهر‌های دیگر هم تحویل نگرفته‌اند. ما هرچقدر پیگیر این موضوع بودیم، هیچ تاثیری روی این پرونده نداشت.

من از دو شخص معمولی شکایت داشتم که دارد به نتیجه می‌رسد، اما چرا شکایت این تعداد آدم به نتیجه نمی‌رسد؟ می‌گویند بعضی از شاکیان گوشی را قبلاً تحویل گرفته بودند، اما گفته‌اند تحویل نگرفته‌اند، اما این اشتباه است من تا قبل بهمن‌ماه گوشی‌هایی را که سفارش داده بودم، تحویل گرفتم. قبل از آن بدون پیگیری، خود شرکت زنگ می‌زد و می‌گفت بیایید سفارش‌ها را تحویل بگیرید، اما الان ۱۲ تا آیفون و چند سامسونگ و محصولات دیگری هم داشته‌ام که تحویل نگرفته‌ام.

یک روز به ما زنگ نزدند که بیایید یک سوال از شما بپرسیم. شاید من تصمیم داشتم آن ۱۲ آیفون را دوبار به‌عنوان ضرر خودم ثبت کنم، چنین سوالاتی را نمی‌پرسند و پیگیری نمی‎شود.»

امیر و تعدادی از مشتریان کوروش کمپانی بعد از این ماجرا، از طرف افراد دیگری هم مورد سوءاستفاده قرار گرفتند: «من برای شکایت هرجایی که بگویید رفته‌ام، حتی پلیس فتا. یک‌بار، کسی آمد و گفت که وکالت شما را برعهده می‌گیرم، با افرادی در ارتباطم و می‌توانم پول شما را برگردانم و این میزان هم هزینه می‌گیرم و به همین روش سر ما کلاه گذاشته شد. یک‌بار برای تحویل گوشی‌ها به نمایندگی همدان رفتم، گفتند فردا صبح بیا، اما فردایش نمایندگی جمع کرده بود.»

این کلاهبرداری چطور شکل گرفته بود؟

امیر می‌گوید که این کلاهبرداری در کشور‌های دیگر هم رخ داده است و در این شیوه، کلاهبرداران اجناس مختلفی را که قابلیت نقد شدن سریع دارند، موجود و تبلیغات زیادی برایش انجام می‌دادند: «یکی از آشنایان من می‌گفت که ما این گوشی‌ها را دوبرابر می‌خریم، اما این شرکت گوشی ۲۰ میلیون تومانی پیش‌فروش می‌کرد.

برای مثال در این شیوه یک روز ۱۰ نفر گوشی پیش‌خرید می‌کرد و فردا ۲۰ نفر، این شرکت‌ها با پول آن‌ها ۱۰ نفر دیروز را تسویه می‌کردند. همین چرخه آنقدر تبلیغ و ارقام زیادی در این مسیر جابه‌جا می‌شود که برای مثال به پنج هزار عدد پیش‌فروش می‌رسد و شرکت ۵۰۰ عدد گوشی تحویل می‌دهد. این عدد برای فروشنده می‌چربد و به حدی می‌رسد که رقم پیش‌فروش نسبت به تحویل، بیشتر است و فرد کلاهبردار پول‌ها را برمی‌دارد و می‌رود. مگر می‌شود شما یک گوشی ۴۰ میلیونی را ۲۰ میلیون پیش‌فروش کنید. هیچ شغلی در دنیا نیست که هر سه‌ماه در دنیا ۲۰ برابر به شما سود بدهد.»

در انتظار فروش دارایی‌های مالک

«محمد» مانند بسیاری از مالباختگان سه روز بعد از پلمب شدن این شرکت، به پلیس امنیت اقتصادی تهران رفت و شکایتش را ثبت کرد. از آن زمان تا اواخر اردیبهشت دو تا سه بار پرونده خود را پیگیری کرد و حتی همراه تعدادی از مالباختگان با مسئول مستقیم پرونده چند روز قبل از عید صحبت کردند. آن‌ها هم شنیدند که از آخر فروردین‌ماه قرار است پیامک برای دریافت شماره حساب بیاید، اما این اتفاق نیفتاد: «ما دوباره اردیبهشت‌ماه برای پیگیری پرونده مراجعه کردیم و گفتند بروید تا سه، چهار ماه دیگر؛ قرار است یکسری اموال به فروش برسد و برای شما هم پیامی می‌آید. احساس می‌کنیم این چندماه هم دوباره تمدید می‌شود.»

آخرین خبر از استرداد «متهم کوروش کمپانی»

او آبان‌ماه سال گذشته شش دستگاه آیفون ۱۳ خرید، اما هیچ محصولی تحویل نگرفت. از یک‌ماه قبل از اینکه شرکت جمع شود، اتفاقاتی افتاد که باعث شد به این شرکت شک کند: این شرکت گوشی‌ها را با تاخیر می‌داد یا سفارش‌های تعداد زیاد را یک عدد-یک عدد تحویل می‌داد. جو نامنظم و شلوغی هم داشت. اگر جلوی آن را گرفته بودند، شاید حجم مالباختگی به این اندازه نبود.»

محمد می‌گوید، روال کوروش کمپانی این بود که سفارش‌ها را در عرض دوماه تحویل دهد، اما در روز‌های آخر کارش و پیش از آنکه بسته شود، تحویل سفارش‌ها تا چهارماه هم طول می‌کشید: «همین روال باعث شد که شک کردیم این شرکت کلاهبرداری و پانزی است که همین‌طور هم بود. فردای روزی که شرکت تخلیه شده بود، به این دفتر رفتیم و دیدیم شب گذشته تمام سیستم، لپ‌تاب و وسایل شرکت تخلیه شده و همه همسایه‌های کنار شرکت هم این موضوع را دیده بودند، ولی نمی‌دانم چرا به پلیس اطلاع ندادند که جلوی آن‌ها گرفته شود.»

محمد و مالباختگان دیگر در پیگیری‌هایی شنیده‌اند که مالک این شرکت تعدادی ماشین با پلاک منطقه آزاد در کیش دارد که در حال انتقال به تهران‌اند تا به فروش برسند. «ظاهراً یک ملک و چند جت‌اسکی هم در کیش داشته است و گفته‌ا‌ند در حال فروش است. همان موقع که شرکت پلمب شد، گفتند برای این فرد اعلام قرمز پلیس اینترپل گرفته شده است. در این مدت که اعلان قرمز صادر شده چند بار ویدئو از این شخص پخش شده که در دوبی است.»

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 69 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 69
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مصطفی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹

چرا دولت اموال توقیفی را تعیین تکلیف نمیکنه حداقل با این اموال 70 تا 80 درصد مالباخته ها نجات پیدا میکنن . من تاخیر دولت را متوجه نمیشم تخلف شرکت مشخص شده تا کی میخوان لفت بدن منتظر چه اتفاقی هستن

نسرین شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۷

من دوتا وام گرفتم سه تا آیفون ۱۳ با پسرم ثبت نام کردیم والان ماهی سه میلیون تومان دارم اقساط وامها رو می دهم،پس کی به این پرونده رسیدگی میشه؟ارزش پولمون هر روز داره پایین تر میاد!!!!!پس کی میخواد پولمون رو قوه ی قضائیه بهمون برگردونه،تعلل باعث دزدیها وکلاهبرداریهای بیشتر میشه.

نازنین یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸

واقعا متاسفم ینی نمیتونن برن دبی بگیرنش بیارنش؟چطور بقیرو انقدر راحت میگیرن اینو نمیگیرن مردم پولشون همینجوری راحت از کشور خارج میشه کلی ضرر میکنن این همه پول ازمردم گرفتن برای شکایت پنج هزار نفر نفری صد وخورده ای دادن برای شکایت اینه وشریفیان دزد هرروز بیشتر خوش میگذرونه تودبی

فاطمه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶

ظاهراً دیگه کسی پیگیر این پرونده نیست و بطور کلی فراموش شده
…. تنها اخباری که ازین ماجرا میشنویم خبر خوش‌گذرانی مالک این شرکت در کشورهای همسایه است

علیرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۴

بنده هم از مالباختگان این شرکت لعنتی هستم..برخلاف وعده و وعید های پلیس قضایی هیچگونه پیامکی جهت پیگیری ارسال نشده ….خوهشا به این پرونده بصورت خاص نگاه کنید .عده زیادی باقرض و وام پول جور کردند …تشکر

میناغفاریان شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵

سلام من خودم ۱۰۰میلیون باختم وکل داراییم بودتواین شرایط کاش مسئلین پیگیرباشن????????

الهه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴

سلام بله درست هست من هم خریدارهستم قراربود کا تا آخر فروردین پلیس امنیت پیام ارسال کنه .

پوریا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷

طرف توی دبی با پول ی عده جوان که به عشق آیفن ۱۳ به کوروش کمپانی پول داده بودن داره اونور آب خوش گذرانی می‌کنه اما خیال هیشکی از مسئولینم نیست فقط وعده وعید الکی

علیرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴

خداوکیلی اگه میتونید مالمونو برگردونید انجام بدین ما که بدبخت شدیم رفت

یگانه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۱

بله درسته من همچنان منتظر پیامی از دولت هستم اما متاسفانه انگار ذره ای براشون اهمیت نداره

فاطمه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۷

سلام من ابان ماه ۳۰ میلیون واریزی داشتم به حساب شریفیان دزد که تمام مجوز های فروش و نماد اعتماد رو داشت و تبلیغاتش در سطح شهری بود . قبل از عید گفت شد نیمی از دارایی هاش توقیف شده و برای فروردین اس ام اس میاد ، چیشد؟؟؟ اموالی که توقیف شده حق ماست هرکی به اندازه یی که پرداخت داشته .

محمد شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۷

طرف تو دبی داره عشق و حال میکنه و ب ریش ما میخنده امنیت اقتصادی ک فقط مارو از سرش باز میکنه اگه واقعا قراره پولی برگرده رسیدگی کنید احساس میکنم پرونده داره خاک میخوره

علی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸

طرف خورده برده داره عشقشو میکنه هیچ مشکلی هم نداره با پولایه مردم داره تو دبی هر نوع خوش گذرونی دوس داره میکنه ب ریش مردم میخنده

ایمان شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹

چرا دولت و دستگاه‌قضایی به فکر مردم‌نیست؟خیلیاا زندگیشون سر این قضیه از هم پاشیده و تنها امیدشون به احقاق حق‌ از طریق شکایت و دستگاه قضاست،لطفا صدای ما رو به گوش مسئولین برسونین که پیگیر مال رفته مردم باشن…

محمد شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲

بنده نیز از صف طویل مال‌باختگان کوروش کمپانی هستم،جایی که با وجود وعده های فراوان متاسفانه مال‌باختگان که تعداد زیادی از آن ها نه برای منفعت که برای تحقق خواسته هایشان با مبلغی کمتر و با زحمت فراوان در به دست آوردن پول ها اقدام به خرید از این شرکت نمودند و در آخر آنی شد که نباید میشد… با اینحال با توجه به شفافیت کامل پرونده،در دسترس بودن اموال از اشخاص مربوط و البته مشخص المکان بودن و قابل بازگشت بودن متهم اصلی پرونده تا این لحظه اتفاقی در راستای تکریم و جوابگویی به زبان دیدگان انجام نگرفته.در همین راستا خواهشمندیم هر چه زودتر و با جدیت در سریع ترین زمان ممکن جوابگوی زیان دیدگان بوده و مال از دست رفته را به آن ها بازگرداند…

علی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸

کاش کمی مسئولین به فکر ما هم باشند. تا زمانی که کاری از دستشون بر میاد انجام بدهند. میگیم اصلا کلاهبرداری کردند و کسی متوجه نشد، اما چرا حالا کاری نمیکنند. دریغ از یک اطلاع رسانی!

معصومه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۴

واقعا درک نمیکنم چرا مسولین رسیدگی نمیکنن اگه پولی درکار نیست بگن احداقل دیگه پیگیر نباشیم و امید الکی نداشته باشیم خسته شدیم از قول و امید الکی

محمد مهدی کاظمی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹

سلام اقا ما چند ماهه منتظر پیامکیم از مسئولین خواهشمندیم پیگیری کنند

نگار شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱

آقای مسئول مجوز دادید پاسخگو باشید
تا متهم همین نزدیکیه دست به کار بشید
جوونای مردم زیر فشار و استرس از بین رفتند
کاش یه خبر خوبی برسه…????

محمدرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۲

بخدا این رسمش نیست که یکی مثل اون آقا با اموال کسایی که پس اندازشون یا وامی که گرفته بودن واسه خرید موبایل الان داخل دبی راست راست بگرده و هیچکس کاری بهش نداشته باشه.
مسئولین محترم الان دنیا و عالم میدونن اون بشر داخل دبی سکونت داره ، لطفا پیگیر باشید تا از اونجا نرفته.

نشمین شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶

عجبیه با اینکه مشخص شده محل زندگیش دقیقا کجاست و تو فضای کاملا پخش شده ولی بازم هنوز دستگیر نشده .واقعا مسئولین رسیدگی کنن

امین شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹

اگر واقعا پول ما رو نمیتونن برگردونن حداقل به ما بگن که ما انقدر دل نبندیم اگر هم که میتونن این همه معطلی برای چیه؟
اگر هم کسی تا الان نیومده شکایت نکرده قطعا به پولش نیاز نداشته
همش میگن پول هست اما معلوم نیست چند نفر مالباخته هستند
حداقل همین ۵۰۰۰ نفری که هستند پولشون رو بدید

Kjul شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱

از مسئولین خواهشمندم لطفااا رسیدگی داشته باشن، هرروز یک فیلم جدید از اون مردک تو اینستا میذارن، این یعنی که با خیال راحت و بدون هیچ ترسی داره زندگیشو میکنه و اصلا براش مهم نیست
این یعنی اگر پلیس ایران بخواد اونو برگردونه براش مثل آب خوردنه…

Kjul شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

کاملا مشخصه که بی خیالی از طرف مسئولاس وگرنه تا الان حتماگرفته بودنش

عبدالرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶

اکثریت دوستانی که از این شرکت خرید زدن جزو افراد کم در آمدن توروخدا مسولین اگه ذینفع نیستن و کاری ازشون بر میات کمک کنن این پرونده سرو سامان بگیره گرفتاریم همگی خداییش

عبدالرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۸

مسولین کجایین دقیقا کجایین

کیوان شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۹

ارزش پولمون نصف شد توی این مدت، بازهم کسی نیست به داد ما برسه
درسته ما سادگی کردیم، ولی با این همه تبلیغ آدم مشهور ناخوداگاهت گولت میزنه، لطفا یکی رسیدگی کنه این بی شرف انقدر راحت به ریش یه ملت نخنده

روشنا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴

یعنی گرفتن یه کلاهبردار الشمس که حتی میدونن کجاست انقدر سخته ؟ یعنی این ادم‌خانواده ای اینجا نداره که باهاشون تحت فشار بذارنش برگرده ؟ اصلا خودش هیچی مگه اموالش توقیف نشده ؟ چرا پول مارو نمیدن ؟ کی پولاشو برداشته ؟

نیما شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴

یه ۵ ماه پولمون دست شریفیان دزد خوابید و باهاش کار کرد حالا دست دولت مصادره شده و دارن باهاش حال میکنم اگه بعد این همه مدت هم پول رو بدن که بلعیده دیگ بدرد خودشون میخوره با این تورم و بدبختی..

محمدرضا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵

سلام و تشکر
کلیه مطالب دقیق و درست است و برای کل ایران واضح
ولی متاسفانه هیچ اقدامی از طرف مرجع رسیدگی نمیشه و ما موندیم با طلبمون
خواهشا پاسکاری نکنید و رسیدگی کنید

اداره محترم امنیت اقتصادی رسیدگی کنید لطفا و پاسخگو باشید

سجاد احمدیان شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۶

لطفا اموال شریفیان رو زوذتر به مزایده بزارید تا مالباخته ها به حقشون برسند

حسین شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴

بنده هم از مال‌باختگان هستم’ امیدوارم قبل از انتخابات ریاست جمهوری این بیشرف دستگیر بشه و به وضعیت ما رسیدگی بشه. اگر این اتفاق نیوفته به نشانه اعتراض رای نمیدم.
امیدم به دستگیریه????

اسماعیل حمداللهی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰

سلام بنده از مالباخته های این شرکت هستم و تا الان هیچ خبری نشده اون اون اقا با خیال راحت در اون کشور زندگی میکنه و حرف های تکراری مسوولیت که میگن در دست پیگیریه و اموالش رو در ایران مصادره کردن بنده ۷۸ میلیون تومن پولم بردن و هیچ خبری نیست و ایشون داره با پول مردم با این وضعیت نابسامان اقتصادی داره عشق و حال میکنه و هروز یه کلیپ ازش میاد بیرون پشت ماشین چند میلیون دلاری از مسولین خواهش میکنیم هرچه سریعتر این پرونده رو با موفقیت به اتمام برسونند

زهرا عباسی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

من که چشمم آب نمیخوره مسئولین ذره ای به فکر این جوون ها و مال باختگان باشن ، وقتی ارزش پولمون و به دوزار برسه شایدشاید یه چیزی از ته دیگ بهمون بدن ????????????

زهرا عباسی شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳

من که چشمم آب نمیخوره مسئولین ذره ای به فکر این جوون ها و مال باختگان باشن ، وقتی ارزش پولمون و به دوزار برسه شایدشاید یه چیزی از ته دیگ بهمون بدن ????????????

سینا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۹

من از مالباختگان کوروش کمپانی هستم،چندین ماهه اقدام کردم و شکواییه نوشتم و پلیس امنیت اقتصادی هم رفتم
متاسفانه مثل اینکه مسئولین این پرونده کلا پرونده رو کنار گذاشتن و هر چند وقت یک بار پیداشون میشه و میگن داریم اقدامات لازم رو انجام میدیم ولی عملا هیچی به هیچی
امیدوارم همه مالباختگان این شرکت مزخرف به حقشون برسن

سما شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳

این چه وضعشه؟
چرا رسیدگی نمیکنید
هنوز تو مرحله ثبت شکایات؟

یاسمن شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۶

واقعا متاسفم ایشون مرکز تهران تونسته همچین کلاهبرداری بزرگی بکنه ؟اونم به صورت علنی و با مجوز ؟ یه کلاهبردار بیست ساله کنار گوشمون رو نمیتونن بگیرن

ریحانه شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷

سلام من از مالباختگان کوروش کمپانی ثبت سفارش کردم وهزینه کردم بعداز شش ماه هنوز خبری نه از مسئولی هست که پیگیری کنه و نه جایی پایخگو هستن دارای مردم با هزار جور بدبختی دست کوروش کمپانی پیگیری کنید

اتوسا شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۱

متاسفانه همچی فقط در حد حرف باقی مونده و هیچ کار مثبتی انجام نشده
راه برای کلاهبرداری همواره فقط دودش تو چشم مردم بیچاره رفته که روز به روزداره ارزش پولشون پایین تر میاد

فرامرز شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹

من تحویل مهر بودم که علی رغم این که شهرستان بودم باز هم حضوری اقدام کرده بودم که متاسفانه تحویل داده نشد..از مسئولین محترم تقاضا دارم زودتر به پرونده و بازگشت وجه مالباخته ها رسیدگی کنند. با تشکر

محمد شنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۲

من هم از تبلیغات گسترده در اینستاگرام.با افراد مشهور فریب خرید یک دستگاه به مبلغ 20میلیون تومان از طریق خرید از سایت شدم با اینکه در دورترین نقطه از کشور در جنوب هستم بازم امیدوارم روزی حقمون برگرده خدا لعنت کند باث و بانی هاشون

سعیده یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۱۵

از مسئولین محترم تقاضا دارم زودتر به پرونده و بازگشت وجه مالباخته ها رسیدگی کنند
باتشکر

نیلوفر یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۳۱

بعد از گذشت ۵ماه از شکایت هیچ پیامکی دریافت نشده و هیچ اقدامی صورت نگرفته بعد آقای کلاهبردار هرروز داره دبی فیلمای عشق و حالش درمیاد عجیب نیست؟!!!!!

فاطمه یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۳۶

۲۰تومن واسه شما چیزی نیست ولی این پول کل پس‌اندازم بوده که دادم واسه این گوشی.الان چندماهه میگذره و هیچ خبری از استرداد پولمون نشده

Mahi یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۴۴

لطفا پیگیری کنید سریع تر خستم ازتون

ملیکا یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۴:۱۳

سلام توروخدا رسیدگی کنید من واقعا احتیاج دارم به پولم

امیرحسین یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۹:۵۹

تا کی منتظر باشیم همه شکایت کنن شاید کسی نخواد شکایت کنه
الان اولویت با کسایی هست که مالشون براشون مهم بوده شکایت کردن
الباقی خودشون میدونن.
بچه بازی نیست با اینکارا بقیه هم میفهمن پانزی کنن میتونن فرار کنن و هیچی به هیچی

بهاره یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

از آبان ۱۴۰۲ مبلغ ۱۰۴ میلیون بابت خرید دو آیفون ۱۴ دادم و وقتی متوجه کلاه برداری شدم در اوایل اسفند شکایت کردم و وعده آخر فروردین دادند ولی تا کنون هیچ پیامکی نیامده .خواهش میکنم پیگیری شود

لیلا سعیدی یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷

پول من نزدیک ۹ماهه تو اون شرکت لعنتی خوابیده چرا پولی که به سختی تونستیم جور کنیم رو یه عده از خدا بی خبر بیان ببرن چرا دولت ما اینجور افراد رو میذاره راحت فعالیت کنن که سر ۵هزار نفر رو کلاه بذارن ودر برن
بخدا این از بی کفایتیه مسولانه
الانم که ۴ماهه شکایت کردیم هیچکاری برامون نکردن

سارا امیری یکشنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۶

چرا به مردم اعلام نمیکنید ک پول خورده شدشون رفته ک بره امید نداشته باشن ک شما براشون کاری میکنید؟چرا واقعا؟نزدیک ۷ماهه داره میگذره از اون اتفاق چشد دیگ

گلی دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۳۷

سلام.من هم ازمالباختگان هستم.این چه وضعیه؟تاکی مابایدمنتظریه پیامک باشیم فقط؟چرارسیدگی نمیکنه دولت که یه دزد انقدراحت باپول مردم خوش گذرونی کنه؟اصلابه فکرمردم هستید؟

احسان دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰

قوه قضائیه باید به صورت ویژه اقدام کنه

فاطمه دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱

عرضه گرفتن یه دزد پیزوری رو ندارین که داره لخت تو امارات میچرخه و عشق و حالشو میکنه!؟

محمد رضا دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۲

درود مگه میشه طرف تمام تهران بیلبورد بزنه و مجوز نداشته باشه و سر ملت کلاه بزاره !!!!!!!!!!!!!!!

شهریار دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۸

امیرحسین شریفیان ثابت کرد که دولت موجود ضعف شدیدی در مقابل دستگیری و پیگیری مال‌باختگان داره

امیر دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳

ما که منتظریم دولت حداقل مقداری از اموال رو بده ولی خب طبق معمول یک سال دیگه هیچکسی حتی خود مالباختگان هم یادشون نیست

مرضیه مظاهری دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۵

من ۱گوشی ثبت نام کردم همون روزای اول شکایت کردم ولی هیچ خبری نیست و مالک کوروش کمپانی آزادانه در دبی زندگی میکنه و هیچ مسئولی هم کار ما رو پیگیری نمیکنن

ميثم دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۰

مصطفیشنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ – ۱۰:۴۹پاسخ
چرا دولت اموال توقیفی را تعیین تکلیف نمیکنه حداقل با این اموال 70 تا 80 درصد مالباخته ها نجات پیدا میکنن . من تاخیر دولت را متوجه نمیشم تخلف شرکت مشخص شده تا کی میخوان لفت بدن منتظر چه اتفاقی هستن
يعني منتظر هستند بياد خودش پوول بده به مردم؟؟؟

عرفان موثق خانیکی دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۳

واقعا دمتون گرم بابت این همه پیگیری گرفتن یک شخص این همه زمان بره که هر دفع می پرسیم میگین پیامک میاد نمیاد آقا شما بخواهید بدید هم همشو نمی دید مالمون رو بردن هیچکس کاری نکرد تا کی منتظر بمونیم ؟!!!؟؟؟؟

Erfanmovassagh دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۶

واقعا چقدر دیگه باید صبر کنیم تا پیامک بیاد بعد همتون میگید داریم کارا رو انجام میدیم ولی خب ۵ ماهی گذشته خبری نی به این راحتی مالمون رو خوردن وهیچ کس بفکر نیس

عظیمی دوشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۲

هم پلیس امنیت و هم خود شخص کلاهبردار اعلام کرده اموالش توقیفه پس چرا حداقل نصفی از پول ماهم برنگشته، پیگیری چرا صورت نمیگیره

سیامک سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰:۴۶

اصلا دولت تا الان اقدامی انجام داده ؟شریفیان که خیالش جمع داره عشق حال میکنه واستوری میزارم به ریش هممون میخنده .بابا ارزش پولمون اومد پایین حداقل همون به ما بدن .اصلا کی داره پیگیری میکنه .فقط مارو آوردن پلیس اقتصاد یه ورقه دادن الکی

محمدجواد سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۶:۴۲

مسئولین محترم واقعا یه پرونده کلاه برداری انقد برا رسیدگیش زمان لازمه؟
ینفر اومده به راحتی پول مردمو دزدیده انقد گیر اوردنش سخته؟؟؟لطفا پیگیر باشید مردم گناه دارن بخدا اگه وضع خوبی داشتیم که تو بازار خرید میزدیم ن اینکه دنبال کالای ارزون باشیم که اینجور بالا بکشن پولمونو

Fahime karimi سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰

با کلی بدبختی و بیچارگی ۲۶میلیون جور کردم ک گوشی رو بگیرم برای بهمن سال خونم بود گفتم همون موقع تحویل میگیرم گرونترمیفروشم میذارم روی پول رهن خونم
????کاش لااقل پول خودم ک با قرض و قوله بدست اوردم برگرده

Niyayesh سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۶

چرا دولت پیگیری نمیکنه؟؟چون دوست داره مردم ایران بیشتر از این عذاب بکشن مردم با بدبختی دارن پول در میارن دولت هیچ دلسوزی نسبت به حال این مردم نداره چون این پولهایی که ما باخت دادیم پول خورده برای این دولت مردان برای همین احساس همدردی و همدلی با ما مالباخته ها ندارن.

مژگان سه شنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۴

اگر این شرکت مجوز نداشت سایتش enamad نداشت و این همه تبلیغ رو بیلبورد و سلبریتی ها نبود مردم اعتماد نمیکردن واقعا این پرونده باید پیگیری بشه چون مردم اشتباه نکردن و وقتی یه سایت ای نماد داره یعنی مطمئنه وگرنه خود من به شخصه خرید نمیکردم خواهشا پیگیری کنید چون اشتباه از سمت مسوولین بوده ولی مردم دارن تاوان پس میدن

مجتبی هاتفی پنجشنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

پس چرا این آقای صاحب کوروش کمپانی رو به کشور برگشت نمیدن پول ما هر روز داره کم ارزش تر میشه با این همه گرونی ها

نازنین شنبه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵

از 24مهر 30 میلیون تواین شرکت به ظاهر معتبر که به واسطه تبلیغ افراد مشهور معرفی شد برای گرفتن آیفون واریز کردم ولی با وجود شکایت هیچ پیگیری توسط مقامات قضایی صورت نگرفته وبه هممون داره ثابت میشه که مقامات خودشون و به خواب زدن ووقتی همه ملت جای اون شریفیان منفور ومیدونن چطور ممکنه دولت نتونه پیداش کنه و گذاشتن با پولای ما به خوشگذرونیش ادامه بده واقعا جای تاسف داره بااین مسوولین بی مسوولیت