کد خبر : 57315
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 دی 1402 - 14:39

زنان خانه‌ دار روستایی بیمه می‌شوند

زنان خانه‌ دار روستایی بیمه می‌شوند
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:طرح پیشگیری از «طلاق» در برخی استان‌ها آغاز شده است.امسال برای بیمه اجتماعی برای زنان خانه دار روستایی بودجه تخصیص داده شد.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از  ایسنا، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:طرح پیشگیری از «طلاق» در برخی استان‌ها آغاز شده است.امسال برای بیمه اجتماعی برای زنان خانه دار روستایی بودجه تخصیص داده شد.

انسیه خزعلی در دومین کنگره ملی زنان تاثیرگذار، اظهار کرد: امیدوارم حرکتی که در کنگره زنان تاثیر گذار شروع شده اثر خود را برای تعامل بیشتر بین زنان به زودی و در آینده نزدیک نشان دهد.

وی ادامه داد: دو حرکت را در بخش توانمندی زنان و آسیب زدایی از زنان و خانواده در پیش گرفتیم و هر دو حرکت به ثمرهای خوبی رسیده است؛ نمونه آن مصوبه‌ای است که در برخی استان‌ها در خصوص پیشگیری از طلاق آغاز شده و مصوبه دیگر حرکتی است که برای کسب و کار خانواده محور در پیش گرفتیم و بیش از ۸۰۰۰ زن سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دادیم.

بیمه زنان خانه‌دار: حمایت از نیروی کار خانگی

خزعلی با بیان اینکه ۱۲ حرکت جدید و کار نو در این دولت برای زنان صورت گرفته است، تاکید کرد: یکی از اقدامات بحث ارتقاء ساختار و اعتباری است که برای زنان در نظر گرفته شد؛ چه در یک درصد بودجه که دستگاه‌ها مکلف شدند به بحث زن و خانواده اختصاص دهند و چه اعتبارات مجزایی که در سفرهای استانی در نظر گرفته می‌شود. از سوی دیگر بیمه ناباروری و بیمه زنان باردار تا پایان شیردهی را اجرا کردیم. امسال برای بیمه اجتماعی برای زنان خانه دار روستایی بودجه تخصیص داده شد. دولت صادق الوعد توانسته تعدادی از وعده‌های خود را اجرایی کند. سایر وعده‌ها را با دانش و تجربه شما انجام می‌دهد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری توضیح داد: این معاونت امسال رویداد کلان خانواده و فرهنگ عامه را در ۹ کارگروه راه اندازی و شروع کرد. اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به حوزه زنان و خانواده گرچه با بودجه دو حوزه دیگر ادغام شد اما از نظر اعتبار سه برابر می‌تواند باشد تا در راستای آسیب شناسی حوزه زنان و توسعه فعالیت آنها استفاده شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.