کد خبر : 80970
تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1402 - 21:21

از سوی ایروانی مطرح شد؛

حمایت از تصویب پیش‌نویس قطعنامه اقدامات مبارزه با اسلام‌هراسی

حمایت از تصویب پیش‌نویس قطعنامه اقدامات مبارزه با اسلام‌هراسی
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد از تصویب پیش‌نویس قطعنامه اقدامات مبارزه با اسلام‌هراسی حمایت کرد.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از مهر، امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از تصویب پیش‌نویس قطعنامه اقدامات مبارزه با اسلام‌هراسی حمایت کرد.

متن سخنان ایروانی به شرح زیر است:

آقای رئیس،

اجازه دهید حمایت کامل خود را از ابتکار پیشنهادی اعضای سازمان همکاری اسلامی برای انجام اقدامات پیگیری جهت رسیدگی به روند رو به رشد نابردباری و تعصب علیه اسلام و مسلمانان در سراسر جهان که چالشی دلهره آور برای جامعه بین المللی است، تکرار کنم.

در طول چند دهه گذشته، کلیشه‌ها و تعصبات مضر در مورد مسلمانان و اسلام به طور مداوم توسط برخی رسانه‌ها، سیاستمداران و تأثیرگذاران فرهنگ عامه تقویت شده و اعمال تبعیض آمیز متعددی در نقاط مختلف جهان با هدف جلوگیری از زندگی مسلمانان مطابق با نظام اعتقادی خود، در حال اجرا است.

در چنین لحظات حساسی، مهم است که اطمینان حاصل گردد که سازمان ملل متحد در برابر تلاش برای پذیرش اسلام‌هراسی و اقداماتی مانند ممنوعیت سفر مسلمانان، سوزاندن قرآن و ممنوعیت حجاب و نمادهای مسلمانان، متحد بماند.

اعتقاد راسخ داریم که ترتیبات پیشنهادی در پیش‌نویس قطعنامه، از جمله تصمیم برای تعیین نماینده ویژه سازمان ملل برای مبارزه با اسلام‌هراسی، به این سازمان کمک خواهد کرد تا تلاش‌ها را برای مبارزه با این چالش‌های فزاینده بسیج کند.

اعلام تحفظ ایران درباره برخی از بندهای قطعنامه صادره در نشست جده

همچنین لازم است در این نشست، اقدامات خشونت آمیز علیه نمادهای دینی و کتاب مقدس مسلمانان را به شدت محکوم شود.

هتک حرمت به کتب مقدس، پیش تر توسط مجمع عمومی به عنوان نقض قوانین بین المللی شناخته شده و عمیقاً توهین آمیز و بی احترامی به حساب می‌آید. اینها در واقع اقدامات تحریک آمیز، خصومت وار و خشونت آمیزی هستند که برای جلوگیری و ایجاد پاسخگویی در قبال چنین اعمالی، باید توسط قانون در سطوح ملی جرم انگاری و منع شوند.

مایه تأسف است که چنین اقداماتی در کشورهایی صورت می‌گیرد که مدعی برقراری و اجرای حاکمیت قانون هستند. اینکه چنین اقداماتی در پوشش آزادی بیان موجه نمایش داده می‌شود، امری مذموم است.

متاسفیم که علیرغم تلاش‌های معتنابه سازمان همکاری‌های اسلامی برای به اجماع سازی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا اصلاحاتی را ارائه کرده اند که مستقیماً بر اهداف اصلی پیش نویس قطعنامه با هدف مبارزه با اسلام هراسی در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد.

ایران مواضع همسو با اعضای سازمان همکاری‌های اسلامی دارد و به شدت با این اصلاحات مخالفت می‌کند و از کل اعضا می‌خواهد که علیه آن رأی دهند.

همچنان از همه کشورهای عضو می‌خواهیم که مسوولیت‌های خود را بر عهده بگیرند و به تعهدات قانونی خود عمل نمایند تا ارزش‌های مشترک همزیستی مسالمت آمیز، مدارا و درک متقابل را پیش ببرند. بیایید برای عدالت و عزت برای برادران و خواهران مسلمان خود و برای همه بشریت تلاش کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

RSS
YouTube
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share