کد خبر : 76935
تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1402 - 9:59

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در سراسر کشور/ در حال به روزسانی + جدول

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در سراسر کشور/ در حال به روزسانی + جدول
‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

به گزارش اطلاع با ما  دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با رای‌گیری در ۱۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی در سراسر کشور برگزار شد.

در این دوره از انتخابات، حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر با سلایق و گرایشات سیاسی مختلف (۱۲ درصد خانم و ۸۸ درصد آقا) تایید صلاحیت شدند که برای کسب ۲۹۰ کرسی مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی، فرد منتخب باید حداقل ۲۰ درصد (یک پنجم) از کل آراء ماخوذه را کسب کند؛ در غیر این‌صورت، انتخابات در آن حوزه به دور دوم کشیده خواهد شد و در مرحله دوم، هر نامزدی که آرای بیشتری به هر میزان کسب کند، پیروز انتخابات خواهد بود.

اخبار لحظه به لحظه از انتخابات/ صف‌های طولانی مردم در شعب رای‌گیری تهران

نتایج انتخابات مجلس دوازدهم در تهران تا این لحظه

۱. سیدمحمود نبویان ۱۱۹۹۱۴ رای | ۲. حمید رسائی ۱۰۳۱۷۷ رای | ۳. امیرحسین ثابتی منفرد ۹۷۶۵۳ رای | ۴. محمدباقر قالیباف ۹۴۸۵۵ رای | ۵. روح اله ایزدخواه ۸۲۲۴۲ رای | ۶. رضا تقی‌پور انوری ۸۱۹۱۱ رای | ۷. مرتضی آقاطهرانی ۸۰۹۸۹ رای | ۸. منوچهر متکی ۸۰۹۸۸ رای | ۹. مهدی کوچک‌زاده ۷۵۴۱۴ رای | ۱۰. اسماعیل کوثری ۷۴۱۰۰ رای | ۱۱. سید علی یزدی‌خواه ۶۸۹۷۳ رای | ۱۲. کامران غضنفری ۶۳۶۰۵ رای | ۱۳. علی خضریان ۶۳۴۵۹ رای | ۱۴. مالک شریعتی نیاسر ۶۳۲۱۸ رای | ۱۵. احمد نادری ۶۱۳۵۲ رای | ۱۶. ابراهیم عزیزی ۵۸۹۰۷ رای | ۱۷. سمیه رفیعی ۵۶۵۵۰ رای | ۱۸. پیمان فلسفی ۵۶۵۳۴ رای | ۱۹. محمد سراج ۵۵۳۷۸ رای | ۲۰. ابوالقاسم جراره ۵۴۰۳۹ رای | ۲۱. زینب قیصری ۵۱۹۹۲ رای | ۲۲. ابوالفضل ظهره‌وند ۵۱۹۵۸ رای | ۲۳. ریحانه اخلاقی ۵۱۵۶۷ رای | ۲۴. حسین نجابت ۵۰۵۸۵ رای | ۲۵. عبدالحسین روح‌الامینی‌ نجف‌آبادی ۴۹۸۱۷ رای | ۲۶. صالح اسکندری ۴۷۳۵۷ رای | ۲۷. زهره سادات لاجوردی ۴۶۷۱۶ رای | ۲۸. سیدمرتضی محمودی ۴۶۱۱۸ رای | ۲۹.علیرضا سلیمی ۴۵۹۸۶ رای | ۳۰. زهره طبیب‌زاده نوری ۴۴۰۵۲ رای

نتایج انتخابات مجلس دوازدهم در استان‌ها

همچنین، طبق اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، نتایج رسمی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳۰ استان دیگر تا این لحظه “به ترتیب حروف الفبا” به شرح زیر است:

– آبادان: جلیل مختار با ۲۰۵۷۶ رای

– آباده: رحیم زارع با ۲۲۵۷۰ رای

– آستارا: ولی داداشی با ۱۶۴۷۴ رای

– آستانه اشرفیه: ابراهیم نجفی با ۱۷۴۹۰ رای

– اسلام آباد غرب و دالاهو: مجتبی بخشی پور با ۳۰۵۳۷ رای؛ علی صابری و خلیل عسگری نیز دوم و سوم شدند

– اردستان: احمد بخشایش اردستانی با ۱۱۲۸۴ رای

– اردکان: مصطفی پوردهقان با ۱۲۲۷۱ رای

– اقلید: مسلم صالحی با ۱۴۲۳۳ رای

– انارکی: محمدی با ۵۶۴۹۲ رای

– املش و رودسر: محمدعلی جانی با ۱۸۵۸۷ رای

– آمل: رضا حاجی‌پور با ۲۸۴۱۵ رای

– بابل: حسن نتاج صلح دار با ۶۹۷۲ رای و احمدی فاطمی با ۴۰۹۳۸ رای

– بابلسر و فریدون‌کنار: علی اصغر باقرزاده با ۴۲۲۸۸ رای

– بم: موسی غضنفرآبادی با ۶۸۳۵۴ رای

– بستان آباد: غلامرضا نوری قزلجه با ۱۷۰۱۸ رای

– بیجار: علیرضا زندیان با ۱۰۴۰۳ رای

– بیرجند، درمیان و خوش: سیدحسن هاشمی و علی مولوی حقیقی به مرحله دوم راه یافتند

– بندر انزلی: احمد دنیامالی با ۸۰۱۴۷ رای

– بهشهر، نکا و گلوگاه: غلامرضا شریعتی اندراتی با ۳۸۰۷ رای

– بهار و کبودر آهنگ: فتح‌الله توسلی با ۳۸۱۹۵ رای

– پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز: امیدعلی رعنایی بیله‌سوار و ابراهیم فهیمی به مرحله دوم رفتند

– تربت جام و تایباد و باخذ و صالح آباد: عثمان سالاری با ۷۶۱۰۲ رای

– تنکابن، رامسر و عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینی با ۴۵۳۹۸ رای

– تنگستان: غلامحسین زارعی با ۲٠۲۵۷ رای

– تفرش، آشتیان و فراهان: ولی‌الله بیاتی با ۱۱۷۳۹ رای

– تویسرکان: محمدمهدی مفتح با ۱۰۳۹۲ رای

– جیرفت: بهنام سعیدی با ۳۷۶۲۱ رای

– چابهار نیکشهر، کنارک، قصر قند ، دشتیاری و زرایاد: محمد انور حجازه‌ای ۵۴٠٢۵ رای

– خاش، میرجاوه، تفتان، نصرت‌آباد و کورین: علی کرد با ۳۰۴۵۸ رای

– خمین: محمد بیات با ۸۲۵۳ رای

– خمینی‌شهر: محمدتقی نقدعلی با ۴۵۷۶۷ رای

– خواف: امیر توکلی رودی با ۴۸۵۷۵ رای

– خوی و چایپاره: عادل نجف‌زاده با ۴۹۱۳۴ رای

– دامغان: علی‌اکبر علیزاده با ۱۱۱۴۷ رای

– دهلران: اسدالله چراغی با ۳۱۵۹۵ رای

– دره‌گز: حسین محمدزاده با ۱۴۸۹۴ رای

– دلفان: محمدحسین محمدی با ۴۳۴۴۵ رای

– دشتی و تنگستان: غلامحسین زارعی با ۲۰۲۵۷ رای

– دشتستان: ابراهیم رضایی با ۴۳۶۲۹ رای

– رامیان و آزادشهر: جمشید قائم‌مقام با ۱۸۶۵۹ رای

– رفسنجان: احمد انارکی محمدی با ۵۶۴۹۲ رای

– رشت و خمام: جبار کوچکی‌نژاد با ۴۵۶۱۴ رای؛ مهدی فلاح با ۳۴۶۸۲ رای و محمدرضا احمدی با ۳۲ هزار رای

– رودبار: مهرداد گودرزوند چگینی با ۱۸۷۸۸ رای

– رودسر و املش: محمد علی جانی شوکی با ۱۸۵۸۷ رای

– رزن: سید ابوالحسن مصطفوی با ۱۶۰۲۸ رای

– زرند: عبدالحسین همتی با ۲۸۳۴۴ رای

– سیرجان: محمد معتمدی‌زاده با ۵۳۷۱۵ رای

– سلماس: یعقوب رضازاده با ۱۹۱۳۳ رای

– سمنان، مهدی‌شهر و سرخه: عباس گلرو با ۲۹۴۵۵ رای

– سنقر: سیدجواد حسینی‌کیا با ۱۱۱۲ رای

– سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن: بهروز محبی نجم‌آبادی با ۵۰۶۸۴ و محمدرضا محسنی ثانی با ۴۰۵۶۶ رای

– شاهین دژ و تکاب: محمد میرزایی با ۱۵۹۴۴ رای

– شهربابک: غلامرضا نویدی با ۱۸۳۰۲ رای

– شهرضا و دهاقان: حبیب قاسمی با ۲۲۹۰۵ رای

– شهرکرد: احمد راستینه با ۳۳۷۲۰ رای

– شوش و کرخه: محمد کعب عمیر با ۳۴۱۱۷ رای

– صومعه سرا: سعید رحمت زاده پشتیری با ۲۴۷۶۰ رای

– طوالش، رضوانشهر و ماسال: یاسر اسلام‌دوست کاربندی با ۴۴۱۶۱ رای

– علی آباد کتول: رحمت الله نوروزی با ۳۲۷۸۷ رای

– فردوس: محمد نصیری با ۲۵۹۴۳ رای

– فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت: اسمعیل سیاوشی با ۱۷۸۷۰ رای

– فسا: حسنعلی محمدی با ۱۴۷۳۶ رای

– فریمان، سرخس و بخش‌های رضویه و احمدآباد مشهد: سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی با ۳۸۳۷۶ رای

– فلاورجان: رمضان رحیمی با ۱۸۷۹۴ رای

– فومن و شفت: سید کریم معصومی سروآبادی با ۲۲۰۵۵ رای

– قائنات: سلمان اسحاقی با ۳۳۲۰۰ رای

– قائم شهر و سوادکوه: عمران عباسی ، مصطفی معلمی، کمال علیپور و علی کشوری به دور دوم رفتند

– قروه و دهکلان: محمد رسول شیخی زاده با ۱۷۴۵۸ رای

– قم، کهک و جعفر آباد: مجتبی ذوالنوری با تعداد آرای ۱۴۹۲۸۳ رای؛ محمد منان رئیسی با ۱۰۵۱۴۷ رای؛ قاسم روانبخش با ۷۸۵۴۵ رای

– کاشان: مصطفی معینی با ۳۶۷۳۴ رای

– کلیبر، خداآفرین و هوراند: بهنام رضوانی با ۲۲۲۴۶ رای

– کنگاور: وحید احمدی با ۳۲۵۷۶ رای

– کوهدشت و رومشکان: علی امامی راد با ۳۳۲۴۲ رای

– کهنوج: منصور شکراللهی با ۸۲۵۸۶ رای

– کردکوی ترکمن و بندرگز: عبدالجلال ایری با ۲۶۸۲۶ رای

– گنبدکاووس: برزو قرجه طیار و عبدالحکیم آق ارکاکلی به مرحله دوم رفتند

– گالیکش و مراوه تپه: مجید حسینی ۵۴۳۳۶ رای

– گرمسار و آرادان: یاسر عربی با ۱۷۶۸۱ رای

– گرمی و آنگوت: محمد خوش سیما با ۲۰۱۹ رای

– گناباد و بجستان: هادی محمدپور ١٧٠٧۶ رای

– لامرد: سیدموسی موسوی با ۲۵۱۶۷ رای

– لنجان: حسین رجایی ریزی و علی کیایی به مرحله دوم راه یافتند

– لنگرود: مهرداد لاهوتی با ۲۴۹۳۶ رای

– ماه نشان وایجرود: سید جمال موسوی با ۲۰۸۲۱ رای

– مبارکه: زهرا سعیدی مبارکه با ۱۱۹۰۶ رای

– محلات و دلیجان: محمد جلالی با ۵۰۴۹۳ رای

– ملایر: احد آزادی‌خواه با ۲۲۸۹۷ رای؛ حسین احمدی و احمد آریایی‌نژاد هم به مرحله دوم راه یافتند

– مراغه و عجب شیر: سید فرید موسوی با ۳۲۸۷۶ رای

– مرودشت و ارسنجان و پاسارگاد: اسفندیار عبداللهی و سیروس سجادیان به مرحله دوم راه یافتند

– مریوان: امید کریمیان با ۱۱۰۶۷ رای

– مهاباد: سلام ستوده با ١۵٨۵۵ رای

– مهریز و بافق: محمدرضا صباغیان با ۲۳۴۸۵ رای

– میاندوآب: علی احمدی با ۳۳۴۴۶ رای

– نایین: الهام آزاد با ۶۴۷۲ رای

– نایی، خور و بیابانک: الهام آزاد با ۶۴۷۲ رای

– نطنز و قمصر: حسین عبدلی با ۱۴۳۸۳ رای

– نقده و اشنویه: عبدالکریم حسین زاده با ۳۶۸۳ رای

– نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی با ۲۳۲۹۰ رای

– نوشهر و چالوس و کلاردشت: کامران پولادی با ۲۷۳۴۹ رای

– نهبندان: مصطفی نخعی با ۳۱۹۴۰ رای

– نی‌ریز: فرهاد طهماسبی با ۳۳۵۱۵ رای

– نیشابور، فیروزه زبرخان و میانجلگه: سید یحیی سلیمانی با ۵١۵٧٧ رای و محمد رستمی با ۴۴١١۴ رای

– ورزقان: رضا علی‌زاده با ۲۴۳۴۸ رای

– هشترود و چاراویماق: فرامرز شاهسواری با ۱۳۵۵۰ رای

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.