کد خبر : 109417
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 خرداد 1403 - 17:32

قاضی‌زاده: دولت خانواده مذاکره می‌کند اما از اصول کوتاه نمی‌آید

قاضی‌زاده: دولت خانواده مذاکره می‌کند اما از اصول کوتاه نمی‌آید
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، تاکید کرد: دولت خانواده مذاکره می‌کند و از اصول هم کوتاه نمی‌آید.
به گزارش اطلاع با ما  به نقل از فارس، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار سیاسی فارس، گفت: دولت خانواده مذاکره می کند و از اصول هم کوتاه نمی آید.قاضی‌زاده هاشمی با انتقاد از 2 روش امتحان شده در دولت های قبل برای تعاملات بین المللی گفت: روش ما همان روش سومی است که در دولت شهید رئیسی توسط شهید امیرعبداللهیان اجرایی شد که همانا ایستادگی بر اصول و ارزش ها در کنار مذاکره با دیگر کشورها بود.سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نحوه تعامل دولت آینده با قدرت های جهانی یکی از موضوعات داغ در میان طرفداران کاندیداهای مختلف به حساب می آید، گفت: در این خصوص همواره دو طرز تفکر مطرح است، اولین طرز تفکر این است که ما بالاخره باید هاضمه جهانی را بپذیریم، با قدرت های جهان هماهنگ شویم و مسیر این موضوع، ارتباط سازنده است. وی ادامه داد: در این نوع تعامل لازمه ارتباط سازنده هم این خواهد بود که ما برخی از مبادی و مبانی ارزشی خودمان را نادیده بگیریم. به عنوان مثال از حمایت محور مقاومت دست برداریم و اقداماتی از قبیل ساخت موشک را متوقف و مباحث هسته ای را کنترل کنیم.
https://www.etelaabama.ir/%d9%82%d8%a7%d8%b6%db%8c%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8c-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af/108539/
قاضی زاده افزود: در طرف مقابل، نظریه دیگری مطرح می شود که ما باید در مقابل آمریکایی ها بایستیم و اگر لازم شد مذاکره را با آنها را برهم بزنیم و در برابر آنها وارد دعوای عمیق سیاسی شویم. بالاخره شاهد بودیم که ما از مذاکره به جایی نرسیدیم و نفی هرگونه مذاکره و ارتباطات با غربی ها مطرح می شود.وی با تاکید بر اینکه مردم ما برسر این دو راهی قرار گرفته اند که کدام نسخه در دولت آینده بهتر است؟ خاطرنشان کرد: هر دو این نسخه ها در دوره هایی و در دولت های قبل به کار گرفته شدند و آثار آن را به صورت روشن، مردم ما دیده اند. تا اینکه در دولت شهید رئیسی و با عملکرد درست شهید امیرعبداللهیان یک نسخه سومی ارائه شد. نامزد چهاردهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در این نسخه ما برروی نظام ارزشی خود محکم ایستادیم آن هم نه با حرف بلکه در میدان عمل؛ در این میان از مستضعفین عالم و محور مقاومت حمایت می کنیم و به طور کلی «دیپلماسی» و «میدان» در یک راستا و مکمل یکدیگر هستند، نه دو عنصر جدا و مقابل یکدیگر.وی یادآور شد: ولی در جایی که لازم باشد با آمریکایی ها مذاکره، پول هایمان را آزاد و ارتباطات اقتصادی با بسیاری از کشورها برقرار می کنیم. همزمان با آن، پیمان های سیاسی منطقه ای و جهانی را افزایش می دهیم، پشتیبانی جهانی در شورای امنیت برای کشورمان ایجاد می کنیم تا اگر کسی خواست در شورای امنیت برعلیه ما قطعنامه صادر کند، آن را وتو کنند.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به آثار دیپلماسی اجرا شده توسط شهید امیرعبداللهیان، تصریح کرد: واقعیت این است که پیمان های راهبردی در دولت شهید رئیسی که با برخی از قدرت های جهانی عضو شورای امنیت بسته شد، این آثار را به بار آورد. نه اینکه بخواهیم قدرت های جهانی را نادیده بگیریم و به آنها توهین کنیم یا فقط بخواهیم بگوییم که خودمان از عهده کارهایمان برمی آییم و درهای کشورمان را ببندیم و با هیچ کشوری در جهان از شرق و غرب رابطه برقرار نکنیم. وی با اشاره به برنامه دولت خانواده در سیاست خارجی تاکید کرد: به نظر من هر دو روش ها، چون قبلا امتحان شده اند آثار سوء خود را نشان داده اند. از دید من مهمترین و کارآمدترین روش، روش سومی بود که شهید امیرعبداللهیان در دولت سیزدهم ایجاد کرد و حتما دولت خانواده و دولت مردم که خود را متعهد به اجرای برنامه ها و روش های دولت شهید رئیسی می داند این مسیر را دنبال خواهد کرد.

برچسب ها :خانواده ، قاضی‌زاده

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.