کد خبر : 87110
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 فروردین 1403 - 12:41

طرح فجرانه کالابرگ‌ها تمدید می‌شود؟

طرح فجرانه کالابرگ‌ها تمدید می‌شود؟
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ما ۹۸ میلیون بسته را در طرح کالابرک‌ها بین مردم توزیع کرده ایم و باید درباره ادامه و تمدید طرح فجرانه کالابرگ‌ها تصمیم گیری شود.
به گزارش اطلاع با ما  به نقل از  فارس، علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دولت از زمان استقرار توجه بسیاری به غذا، امتیاز غذایی و سفره مردم داشته است و به همین دلیل بر مباحث توجه جدی داشته و زیرساخت‌های مورد نیاز را ایجاد کرد به طوری که شبکه ملی اعتبار ۲۲۰ هزار فروشگاه،۱۰ هزار فروشگاه های زنجیره ای و ۴۰ج فزوشگاه در روستاها و ۲ فروشگاه مجازی طرح قرارداد است.وی افزود: برنامه کاربردی شما موقعیت افراد را نسبت به فروشگاه ها تعیین می کند و کلیه فروشگاه را نمایش می دهد و با تمامی مخاطبان می توانند ارتباط بگیرند.وی افزود: طرح امنیت غذایی از ابتدا در سه گانه تعریف شد و سعی شد به کودک، مادر،عموم مردم توجه کند. در طرح مادران یسنا ۸ استان مشامرت دارند و در طرح حمایت از تغذیه کودکان نیز تمامی تشانهای مشور تحت پوشش ما قرار دارند. عسگریان ابراز کرد: وزارت بهداشت هر کودکی را معرفی کند زیر پوشش حمایت از طرح کودکان می روند؛ این کودکان از ۵ ماه تا ۵۹ ماه تحت پوشش خدمات ما قرار می گیرند و به ازای هر کودک ۱ میلیون تومان به دهک یک تا ۵ و در دهک ۶ و ۷ ۶۰۰ هزار تومان تعلق می گیرد. نکته حائز اهمیت این است که اینها یارانه جداگانه است و یارنه دیگری را حذف نمی‌کند.
https://www.etelaabama.ir/%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9%db%8c%d9%87-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%a8%d8%b1%da%af-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c/68899/
معاون رفاه وزیر کار درباره طرح حمایت از کودکان نیز گفت: برای کودکان ۱۶ قلم وجود دارد و سبزیجات و دانه ها له سبد غذایی آنها نیز اضافه شده است، میزان استقبال از این طرح ۸۰ درصد بوده است و تلاش می کنیم تا به ۱۰۰ درصد برسد. ما همچنین در حال تلاشیم تا با گفت وگو با خانواده ها این میزان افزایش یابد.وی ادامه داد: تغذیه کودکان در ابتدای طرح وزارت بهداشت ۱۴۳هزار دارای سود تغذیه را معرفی کرد و و پس ازآن به ۱۵۴ هزار نفر افزایش یافت و از این میزان ۱۳۲ هزار کودک تحت پوشش این شبکه قرار گرفتند.
عسگریان گفت؛ اگر سرپرستی از خانوارها یارانه کودکش را به دیگری اختصاص دهد و آن کودک رشد نکند یارانه او قطع می شود.وی درباره یارانه اختصاص یافته به مادران شیرده ابراز کرد: طرح یسنا در ۸ استان اجرا شده و له هر یک مادران ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه اختصاص یافته است.معا‌ن رفاه وزیر کار در ادامه درباره استقبال مردم از کالابرک‌های طرح فجرانه عنوان کرد: درباره کالابرگ ها مردم خرید بسیار خوبی را داشته اند. در مرحله دوم فجرانه فروشگاه ها و مردم روش ها را دریافته اند و امیدوارم از این طرح به طور مردم استقبال کنند. همچنین ما شاهد تشکل هسچ صفی نبودیم تنها در روزهای ابتدایی طرح صف ها تشکیل شد و آن به دلایل ناآگاهی بود.وی یادآور شد: طرح فجرانه سه ماهه است و از ۱۸ بهمن تا ۱۸ اردیبهشت ماه به تمام می رسد و این طرح اگر بخواهد ادامه پیدا کند نیازمند پیگیری مجدد و تصمیم گیری دولت است.عسکریان گفت: ما ۹۸ میلیون بسته را توزیع کرده ایم و گاهی در برخی دولت ها توزیع ۱۰ میلیون بسته با مشکلات جدی روبرو می شد. میزتن آورده ما ۱۹.۴ همت آورده داشته است و آورده مردم ۶۷ همت بوده است. این بزرگترین خرید در کشور ما است.وی تاکید کرد: در دوماه حجم خرید بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن صورت گرفته است و این نشان از امنیت غذایی و وفور کالا در کشور است.وی همچنین درباره تخلف در فروشگاه ها نیز اظهار کرد: کمتر از دو درصد از فروشگاه‌ها در مواجهه با کالابرگ‌ها تخلف داشته اند که با آن‌ها برخورد جدی شده است.
معاون وزیر رفاه و امور اقتصادی وزیر کار گفت: بررسی های دقیق شده صورت گرفته است و درباره اینکه طرح فجرانه ادامه داشته باشد ۱۲ ایده داریم و باید بررسی کنیم که چگونه می تواند طرح فجرانه ادامه خواهد یافت.وی خاطرنشان کرد: ۴۸ میلیون نفر از ۶۰ میلیون نفر واجد شرایط در مرحله دوم در سبد کالا خریدکرده‌اند و این استقبال بی نظیری است.عسگریان ادامه داد: ۸۱ میلیون نفر از ۸۷میلیون نفر در کشور یارانه بگیر هستند و اکر کسی هم یارانه نمی‌گیرد باید اعتراض مند. بیشترین مراجعات کشور به وزارتخانه ما است. دهم یک تا ۹ باید یارانه بگیرند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.