کد خبر : 78776
تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 اسفند 1402 - 21:44

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش

سابقه تحصیلی دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم محفوظ می‌ماند

سابقه تحصیلی دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم محفوظ می‌ماند
دروس عمومی ۲۸ و دروس اختصاصی ۲۲ درصد در ایجاد سابقه تحصیلی اثر دارند.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از واحد مرکزی خبر ، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی منظور می‌شود که برای پایه یازدهم در سال ۱۴۰۴ و پایه دهم در سال ۱۴۰۵ اثر می‌گذارد و این مسئله یعنی سابقه تحصیلی دانش‌آموزان محفوظ شده و در زمان مشخص خود اثر گذاشته و محاسبه می‌شود.
محسن زارعی افزود: در سال جاری و برای آزمون سراسری ۱۴۰۳ فقط آزمون نهایی پایه دوازدهم به عنوان ۵۰ درصد سهم سابقه تحصیلی محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: آزمون‌های نهایی و سوابق تحصیلی دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم برای سال‌های بعد آنان موثر واقع می‌شود؛ یعنی برای سال تحصیلی ۱۴۰۴، سابقه تحصیلی پایه یازدهمی که امسال آزمون می‌دهد به همراه پایه دوازدهم موثر خواهد بود. در سال تحصیلی ۱۴۰۵ نیز هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تاثیرگذار خواهد بود.
زارعی با بیان اینکه دروس عمومی فقط در سابقه تحصیلی تولید می‌شوند، گفت: دانش‌آموزان باید تمام توان خود را برای این سابقه تحصیلی قرار دهند؛ ما به ازای دیگری در آزمون سراسری نخواهد بود.

رشد ۳۵ درصدی سهم دانش‌آموزان ۵ دهک اول برای ورود به مدارس سمپاد

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در رابطه با نحوه اثرگذاری دروس تخصصی گفت: سهم دروس اختصاصی در سابقه تحصیلی به میزان ۲۲ درصد است و مابقی ۵۰ درصد در آزمون سراسری تولید خواهد شد؛ لذا ۲۸ درصد دروس عمومی صرفا در سابقه تحصیلی تولید می‌شود به همین جهت تاکید داریم دروس عمومی را جدی‌تر بگیرند.
محسن زارعی در پایان خطاب به دانش‌آموزان گفت: امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی منظور می‌شود. برای پایه یازدهم در سال ۱۴۰۴ و پایه دهم در سال ۱۴۰۵ منظور می‌شود و این مسئله یعنی سابقه تحصیلی دانش‌آموزان محفوظ شده و در زمان مشخص خود اثر می‌گذارد و محاسبه می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.