کد خبر : 31806
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1402 - 11:57

حقوق ماهانه ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی برای مدال‌آوران احتمالی در المپیک پاریس

حقوق ماهانه ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی برای مدال‌آوران احتمالی در المپیک پاریس
دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد که برای مدال‌آوران احتمالی در المپیک پاریس ماهانه حقوق ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی درنظر گرفته خواهد شد.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از جهان نیوز، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک پس از پایان نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه روز گذشته شهرداری و تقدیر از مدال‌آوران در قالب تفاهم نامه‌ای بود که کمیته با شهرداری تهران داشت و امیدواریم این حمایت را در المپیک پاریس هم داشته باشیم. قسمتی از نقدینگی و زیر ساخت‌ها را نیز شهرداری به صورت مجانی در نظر گرفته است که یک نقطه عطف است.

وی افزود: ورزشکاران در حوزه مالی، اشتغال و مسکن باید حمایت شوند‌ و امیدوارم سایر استان‌ها نیز حمایت کنند و ورزشکاران این انتظار را دارند. ما هم در سطح ملی در تلاشیم غیر از شهرداری تهران در سایر حوزه‌ها نیز دستگاه‌ها ورود کنند و این یکی از دستور کارهای کمیسیون اقتصادی در کمیته ملی المپیک است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در جلسه امروز هیئت اجرایی ادامه مباحث جلسه قبل و آسیب شناسی بازی‌های آسیایی و ارزیابی‌ها را داشتیم. گزارشی را رئیس و بنده و من در خصوص برنامه حمایتی کمیته از رشته‌های ورزشی و ورزشکارانی که قرار است در المپیک حاضر شوند، ارائه شد. این ورزشکاران ارزیابی و آنالیز می‌شوند و بر همان اساس در قالب یک بسته حقوق در نظر گرفته شده است‌. بعد از شناسایی ورزشکار، یک عددی به عنوان حقوق پایه برای آنها که امید به کسب مدال دارند در نظر گرفته می‌شود. یک شاخص کمک هزینه جایگاه مدالی فرد است. مثلا اگر قبلا طلا بوده است یک عدد 30 تا 40 میلیونی در نطر گرفته می شود. پاداش کسب مدال در رویدادهای مورد تایید کمیته هم اضافه می‌شود. شرکت در سنجش آکادمی نیز یک معیار است و تغییرات بررسی می‌شود اگر مثبت باشد اضافه می‌شود و اگر کاهشی باشد این حقوق کمتر می‌شود.

وی تصریح کرد: اینها در جهت این است که ورزشکار تا المپیک در آمادگی باشد. در نهایت هم شاخص رفتاری ورزشکار در نظر گرفته می‌شود. برای طلا اگر یک ورزشکار همه شاخص‌ها را داشته باشد عدد قابل توجه و حدود 200 میلیون تومان خواهد بود که از ماه آینده آغاز خواهد شد. البته پیش‌بینی ما برای مدال طلا شاید کمتر از انگشتان دست باشد و در واقع مجموع هم عدد قابل توجهی نیست. برای سرمربی هم 80 درصد این مبلغ نهایی می‌شود. این میزان به نسبت ارزش مدال کاهش می‌یابد و برای ورزشکار برنزی 60 میلیون خواهد بود. حقوق پایه برای ورزشکارانی که کسب سهمیه کردند 15 میلیون تومان است. دست ما در کمیته ملی المپیک باز است و در مجموع این حقوق بین 60 تا 200 میلیون تومان خواهد بود.

هاشمی افزود: در کنار این موضوع سرانه اردویی ورزشکاران، سفر و اعزام‌ها را نیز مورد توجه قرار می‌دهیم. این اختیار به کمیته ملی المپیک داده شده است تا به صورت هدفمند این برنامه را پیش ببریم. اگر فرد در نتیجه نهایی در المپیک کسب مدال بالاتری نسبت به پیش بینی رنگ مدال داشته باشد، مابه تفاوت آن پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: از زحمات بیرانوند قدردانی می‌کنم. تابع به عنوان رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی کمیته ملی المپیک انتخاب شد. فخری بعد از آمدن مدیریت جدید حتی یک هفته هم حضور نداشت تا اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهد. از بیرانوند به عنوان جانشین آکادمی ملی المپیک استفاده خواهیم کرد. حمید قاسمی هم به عنوان کمیسیون صلح و ورزش انتخاب شد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.