کد خبر : 97549
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 - 11:08

تعطیلی شنبه ها مسیر غلطی که اصرار به پیمودن آن داریم

تعطیلی شنبه ها مسیر غلطی که اصرار به پیمودن آن داریم
به نظر می رسد صدا و سیما پروژه اغناسازی و آماده سازی جامعه برای #تعطیلی_شنبه ها را آغاز کرده است.

به گزارش اطلاع با ما  علی محمد رجبی: به نظر می رسد صدا و سیما پروژه اغناسازی و آماده سازی جامعه برای #تعطیلی_شنبه ها را آغاز کرده است. در گفتگوی تلویزیونی یک طرف گفتگو رئیس انجمن صادرکنندگان به عنوان موافق صحبت میکند و طرف دیگر یک کارشناس روحانی که متاسفانه تسلط خوبی هم بر موضوع نداشت. یعنی دفاع بد برای اقناع جامعه به سمت نتیجه دلخواه.
جناب پیرهادی در مجلس هم که به شدت پیگیر تعطیلی شنبه هستند با انتشار استفتاء از برخی از مراجع در خصوص عدم حرمت تعطیلی شنبه سعی کرده اینگونه القاء کند که مخالفین این مسئله از مراجع و مقام معظم رهبری عبور کرده اند و مراجع با این موضوع موافقند.

احتمال تعطیلی شنبه ها قوت گرفت

در حالیکه در تمامی فتواها تاکید بر صلاح جامعه اسلامی شده است و بحث حرمت شرعی مطرح نیست.سوال اینجاست بر فرض قبول استدلال های اقتصادی مطرح شده برای قبول تعطیلی شنبه ها که آنها هم جای تردید دارند، آیا این دلایل بقیه ابعاد هویتی یک جامعه تمدن ساز را کفایت می کنند و به صلاح جامعه اسلامی است.

آقایان نماینده بدانید که اولین چیزی که باعث بروز نشانه های اضمحلال در جامعه می شود انقطاع هویتی آن جامعه با ریشه های خود است. آندلس و ترکیه فعلی را بررسی بفرمایید تا متوجه این موضوع شوید، جمهوری آذربایجان را ببینید تا بدانید اولویت دشمن کجاست.

جمهوری اسلامی با 45 سال تحریم همچنان پا برجا است و این حاصل مدیریت عالی شما عزیزان نبوده، بلکه نتیجه ایمان و هویت ملی مردمی است که توانسته اند با اتکا به باورها و هویت مستقل ملی و مذهبی خود در برابر سخت ترین فشارهای اقتصادی مقاومت کنند.

آقایان نماینده لطفا کمی به گذشته و آثار اینگونه تصمیمات مجلس نگاه عمیق کنید. هنوز مدت زیادی نیست که بعد چند دهه اجرای قانون تغییر ساعت مجبور شدید اعتراف کنید از ابتدا این تصمیم غلط بوده و تمام اسناد پشتیبان آن در خصوص تاثیر این قانون بر مصرف انرژی و بهبود کارکرد و … سفارشی بودند تا بتوان بر اساس آنها نظر طراحان را به کرسی نشاند. از کجا معلوم اسناد پشتیبان این تصمیم شما هم از همان جنس نباشد.

بعد از ماجرای مسموم شدن چند پزشک در شیراز به دلیل مصرف الکل، ظریفی در فضای مجازی نوشته بود که از این به بعد اگر پزشکی به شما گفت روزه نگیر گردن من، اول ببینید پزشک خودش اهل مصرف نباشد بعد مجوز شرعی خواهید داشت.

نمایندگان عزیز عمده کسانیکه موافق طرح تعطیلی شنبه هستند از طبقه سرمایه داری هستند که بواسطه تعلق خاطر به نظام #نئولیبرالیسم و منافعشان در این ساختار، خوش بینانه موضوعات هویتی، فرهنگی و اجتماعی برای آنها اولویت ندارد؛ اگر نگوییم مخالف هستند.

به عملکرد این صاحبان سرمایه در اغتشاش ززآ نگاه کنید، کدامشان پشت انقلاب اسلامی مردم درآمدند؟ حال چگونه به نظرات این افراد اعتماد دارید؟

بدانید که در مسیر برپایی تمدن نوین اسلامی، ایران عزیز باید بیشترین قرابت معنایی و هویتی را با مسلمانان جهان داشته باشد و بیشترین فاصله را با غرب پیدا کند و الا دلیلی برای دلبستگی مسلمانان جهان به الگوی تمدنی ما وجود نخواهد داشت.

لطفا بار دیگر بیانیه گام دوم و سند الگوی اسلامی ایران پیشرفت را بخوانید تا متوجه شوید در مسیر برپایی #تمدن_نوین_اسلامی باید زمینه استقرار خلافت الهی و حیات طبیه را برای جامعه فراهم کنید نه شبیه شدن به دشمنان اسلام و ایران که امروز در قالب حکومت های غربی بر مردم شرق و غرب عالم سیطره پیدا کرده اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمدهادی چهارشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶

تعطیلی شنبه موضوع مدیریتی است و نباید آنرا به مسائل مذهبی ارتباط داد. نباید از این قاعده که تشبه به کفار حرام است سوء استفاده نمود. بسیاری از احکام مسلمانان با احکام یهودیان مشترک است، پس صرفا به دلیل اشتراک موضوع باید آن احکام را اجرا نکرد. برق، خودرو، تلویزیون، هواپیما، تلفن و سایر فناوری های نوین را کفار (غیر مسلمانان) اختراع و به ما معرفی نمودند، چون صهیونبست ها، شنبه تعطیل هستند ما نباید تعطیل باشیم، پس با این استدلال باید بجای خودرو از اسب و بجای برق از شمع استفاده کنیم!!!!!