کد خبر : 62737
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1402 - 12:32

سردار حسن‌زاده در صحن شورا:

هیچ اقدامی از سوی دشمن درخصوص ملت ایران بدون پاسخ نمی‌ماند

هیچ اقدامی از سوی دشمن درخصوص ملت ایران بدون پاسخ نمی‌ماند
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ با پرداختن به در هم کوبیده شدن مقرهای جاسوسی تروریست‌ها گفت خدا را شاکریم که سپاه توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن هم دستورات مقام معظم رهبری را اجرایی کند و هم به درخواست خانواده‌های شهدای کرمان پاسخ دهد.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از پانا، سردار حسن حسن‌زاده در دویست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد ۲۴ هزار شهید پایتخت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ۱۴۰ شهید شهرداری تهران، اظهار کرد: به هیچ عنوان هیچ خطایی از دشمن و هیچ حرکت مذبوحانه و اقدام کوچک و بزرگ دشمن مقابل ملت ایران بدون پاسخ نمی ماند.

وی افزود: آنها می دانند سالیان سال است به واسطه قدرت ایران با پشتیبانی جوانان، در واکنش به هر اقدامی، تمام تاروپود آنها در هم کوبیده می شود. شب گذشته همه شاهد بودند مقرهای جاسوسی تروریست ها در هم کوبیده شد. این اتفاق برای آنها این معنا را دارد که تمام تلاش های آنها مورد رصد جمهوری اسلامی است.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه باید بدانند برای ادامه حیات معمولی باید خطاهای خود را به صفر برسانند، تصریح کرد: این اقدام ادامه پیدا خواهد کرد و دشمنان نظام جمهوری اسلامی باید به یأس و پشیمانی برسند. خدا را شاکریم که سپاه توانست در کوتاه ترین زمان ممکن هم دستورات مقام معظم رهبری را اجرایی کند و هم به درخواست خانواده های شهدای کرمان پاسخ دهد.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند و رو به جلوی شهرداری تهران به ویژه در بخش حمل و نقل، خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل ریلی در ماه های اخیر با پیگیری شهردار و رئیس شورای شهر تهران ملموس است. این اقدامات و توجه به روح و کالبد شهر تهران قابل تقدیر است.

سردار حسن زاده با بیان اینکه امروز شاهد شورایی اسلامی و متفاوت نسبت به قبل هستیم، تصریح کرد: حضور اعضا بین مردم محرز است و بر اساس ارزیابی ها می بینیم که این دوره فعال ترین شورا در ادوار اخیر است. از سویی دیگر شورا تسهیل گر امور اجرایی شهر است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با تأکید بر تعامل روز افزون بسیج به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی با تمام سطوح شهرداری، یادآور شد: اقدامات شورا در طرح شهید همدانی و اجرای برنامه های اثرگذار از جمله راهیان نور جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به تشکیل یک دبیرخانه دائمی و ۲۸ کمیته برای برگزاری کنگره شهدا، گفت: پایان اجلاسیه به معنای پایان کنگره نیست و باید در اوج، امور را دنبال کنیم و با مشارکت تمام دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری امور را پیش ببریم.

حسن زاده با بیان اینکه شهدای تهران؛ شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، امنیت، مدافع حرم و سلامت هستند، خاطرنشان کرد: این باعث افتخار ماست که در اقشار مختلف شاهد وجود افتخارات و الگوهایی هستیم. یکی از مدارس منطقه ۱۷ شهر تهران ۱۵۰ شهید تقدیم به انقلاب کرده که این نقش دانش آموزان در دفاع مقدس را نشان می دهد.

۵۶۰ بانوی شهید در تهران داریم

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اعلام اینکه ۵۶۰ بانوی شهید در تهران داریم، اظهار کرد: آنچنان که باید به معرفی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت پرداخته نشده است. ما شهدای بین المللی، رئیس جمهور، نماینده مجلس شهید، دانشمند شهید و دانش آموز شهید در تهران داریم.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ خانواده کهدارای چند شهید هستند، در تهران وجود دارد، گفت: آمار ۲۵۰ شهید ادیان توحیدی در تهران به ثبت رسیده است. هزار و ۳۳۳ نفر در ترور، موشک باران و بمب گذاری ها در سطح شهر به شهادت رسیدند.

حسن زاده با اشاره به جلسه خود با شهردار تهران در چند ماه گذشته، اظهار کرد: با تدبیر شهردار تهران کمیته فرهنگی با مسئولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره کل فرهنگی، کمیته فضاسازی و المان ها با مسئولیت سازمان زیباسازی و کمیته یادمان ها با مسئولیت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تشکیل شده است.

وجود ۶۰۳ نقطه محل شهادت در تهران

وی با بیان اینکه ۶۰۳ نقطه محل شهادت در تهران وجود دارد، یادآور شد: باید کسانی که به تهران می آیند این موضوع را احساس کنند که در این راستا مقرر شد شهرداری المان هایی را در این نقاط ایجاد کند.

حسن زاده با اعلام اینکه پرونده ۲۷ هزار نفر رزمنده تکمیل نبود، تصریح کرد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار برگ سند از شهدا در تهران وجود دارد که این اسناد جمع آوری شده و در قالب آلبومی به خانواده ها تقدیم خواهد شد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ تأکید کرد: فضایی برای نمایش اسناد، مدارک و وسایل شهدا توسط خانواده ها به عنوان آثار معنوی فرهنگ مقاومت باید در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: ما هدف گذاری کردیم هزار عنوان کتاب در قالب کنگره ۲۴ هزار شهید منتشر شود که ۸۰۰ کتاب به خاطرات و وصیت نامه شهدا اختصاص دارد و ۲۰۰ مورد نیز کتب گردان های عملیاتی است. تاکنون ۱۰۳ عنوان کتاب رونمایی شده و به زودی به ۲۰۰ عنوان کتاب خواهد رسید.

حسن زاده با بیان اینکه درخواست داریم دستگاه های مختلف از جمله شورا و شهرداری برای ساخت آثار فاخر و اثرگذار هنری با محوریت شهدا با ما همکاری کنند، یادآور شد: برای اولین بار در کنگره های ملی کشور، سریال ۳۰ قسمتی در آینده نزدیک به مرحله پیش تولید می رسد. هفت فیلم سینمایی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: درخواست ما حمایت مستمر از تولیدات فاخر و ماندگار با موضوع شهدا و خانواده آنهاست.

برگزاری دهه شهدایی تهران از ۲ تا ۱۲ بهمن ماه

وی با بیان اینکه اجلاسیه تحت عنوان دهه شهدایی تهران از ۲ تا ۱۲ بهمن ماه برگزار خواهد شد، تأکید کرد: تهران را باید به عنوان شهر دارای ۲۴ هزار شهید شناخت. ما باید این میراث معنوی را برجسته کنیم.

حسن زاده با اشاره به اجرای سرود ۲۴ هزار شهید تهران با حضور ۲۴ هزار نفر در بهار سال آینده در میدان آزادی، تصریح کرد: ۱۲۴ هزار بسته معیشتی، ۲۴ هزار بسته لوازم تحریر و ۲۴ هزار سری جهیزیه ظرف مدت ۴۵ روز توسط محلات و مساجد تهیه شد. این باعث افتخار است که در این تنگنای معیشتی مردم مشارکت کردند.

برپایی یادواره شهدا در ۱۱۰ نقطه

وی افزود: سمفونی ۲۴ هزار شهید ۲۹ دی ماه در تالار وحدت اجرا خواهد شد. همچنین یادواره شهدای انتظامی و یادواره های معابر در ۱۱۰ نقطه در دوم بهمن ماه برگزار می شود. مردم در معابر این یادواره ها را خواهند دید و این اقدام، کار جدیدی است که بسیج انجام می دهد و کل شهر به یک یادواره تبدیل خواهد شد.

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ با اشاره به غرس ۲۴ هزار نهال توسط شهرداری، یادآور شد: این طرح در هشتم بهمن ماه رونمایی خواهد شد. برنامه شهر شهدا نیز بهمن ماه امسال در پایتخت برگزار می شود که براساس پیش بینی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، بیش از یک میلیون نفر از این برنامه بهره مند خواهند شد.

وی تأکید کرد: انتظار داریم در هفته اول بهمن ماه فرصتی در شهرداری فراهم شود تا مردم بتوانند از خدمات به نحو مطلوبی بهره‌مند شوند. همچنین ما فضایی را برای دبیرخانه دائمی کنگره نیاز داریم که البته شهردار تهران نیز با این موضوع موافق بود.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.