کد خبر : 31394
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 1402 - 13:11

نامه همسر رئیسی به همسران روسای جمهور ۴۰ کشور اروپایی

نامه همسر رئیسی به همسران روسای جمهور ۴۰ کشور اروپایی
همسر رئیسی در این نامه تصریح کرد: به واقع جهان از این همه سنگدلی قدرتمندان در حیرت مانده، چگونه می توان عملکرد مردان سیاست را در حمایت تسلیحاتی از اسرائیل ارزیابی کرد؟ در حالی که چشم و گوش آنها برای شنیدن و دیدن فریاد مظلومان فلسطینی فروبسته است.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از  عصر ایران، همسر رئیس دولت سیزدهم در نامه‌ای خطاب به همسران روسای جمهور کشورهای اروپایی نوشت: از همسرتان بخواهید، قتل کودکان و زنان بی پناه فلسطینی را محکوم کنند و برای برقراری صلح به اقدامات فوری و موثری دست بزنند.

جمیله علم‌الهدی در نامه‌ای مهم خطاب به همسران روسای جمهور کشورهای اروپایی نوشت: بدینوسیله با قلبی آکنده از اندوه، جهت همدلی با زنان ستمدیده و کودکان بی پناه غزه، از شما می خواهم این رویدادها و نتایجش را قضاوت کنید. ما به عنوان «انسان» و بخاطر آنچه در این روزهای تلخ در بخش کوچک و زیبایی از سیاره مشترک مان زمین، رخ می دهد، شایسته است که شرمسار باشیم.

وی افزود: پاسداشت ارزش های انسانی به کنش مشترک ما و همه کسانی نیاز دارد که مدعی عدالت و آزادی هستند و از ستم و فلاکت متنفرند. چه اینکه انتظار می رود شما به عنوان یک بانوی قدرتمند و صاحب نفوذ در اروپا که آن را مهد تمدن می دانید، برای یاری رساندن به زنان ستمدیده و کودکان بی پناه غزه، اقدامات درخوری داشته باشید.
همسر رئیس جمهور تصریح کرد: به واقع جهان از این همه سنگدلی قدرتمندان در حیرت مانده، چگونه می توان عملکرد مردان سیاست را در حمایت تسلیحاتی از اسرائیل ارزیابی کرد؟ در حالی که چشم و گوش آنها برای شنیدن و دیدن فریاد مظلومان فلسطینی فروبسته است.
علم‌الهدی در این نامه خاطرنشان کرد: همراهی پیشرفتهای بزرگ علمی و فناورانه غرب که مبشر توسعه و رفاه بوده اند، هم اکنون یعنی با بسته شدن همه راه های امدادرسانی به غزه، صرفا با یاس همراه شده و پشیمانی به ارمغان می آورد. واقعا چگونه این سکوت و دهان فروبستگی را در برابر دستان گشاده جنایتکاران در استفاده نامتعارف از سلاح های نامتعارف علیه محرومترین و مظلومترین مردم دنیا می توان قضاوت کرد؟
وی عنوان کرد: بستن آب بر تشنگان خردسال و تحریم غذا و دارو بر مجروحان و محرومان با کدام یک از سنت های اخلاقی یا قواعد مدنی، توجیه پذیر است؟ کدام یک از رویه ها و کنوانسیون های حقوقی، ملی یا بین المللی، می توانند توجیه گر این نوع تشویق ها برای کشتار زنان و کودکان باشند؟
همسر رئیس جمهور بیان کرد: چگونه گروهی توانسته اند خود را «اسرائیل» (بنده‌ی خدا) معرفی کنند ولی با توسعه سیاست ترس و نفرت، فقط سلطه شیطان را گسترش بدهند؟ آیا گمان می کنیم که خداوند بزرگ این همه جنایت را بدون کیفر رها می کند؟ آیا موسی علیه السلام، برای قومی یا گروهی یا حزبی چنین مجوزی صادر کرده، تا مردم بی گناه را یا به اجبار از خانه و سرزمین خود اخراج کنند و یا آنها را بکلی نابود سازند؟ واقعا عیسی علیه السلام که پیامبر مهربانی است این همه بی مهری به کودکان و زنان گرفتار شده را از ما می پذیرد؟ آیا این اندیشه ورزان ممتاز مدرن که راهنمایان امروز جهان در این عصر هستند، چنین نوعی از تصفیه نژادی را بر می تابند؟
علم‌الهدی تاکید کرد: سرکار خانم، لطفا به عنوان یک بانوی فداکار و مهربان و به نمایندگی از زنان و مادران و دختران سرزمین خود، از همسرتان بخواهید،قتل کودکان و زنان بی پناه فلسطینی را محکوم کنند و برای برقراری صلح به اقدامات فوری و موثری دست بزنند. امید دارم که در برابر تلاش های انسان دوستانه تان، از پاداش الهی برخوردار باشید.

برچسب ها :اروپا ، رئیسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.