کد خبر : 29360
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 آبان 1402 - 13:08

سرلشکر سلامی: جهان بیش از هر زمان دیگری علیه آمریکا متحد است

سرلشکر سلامی: جهان بیش از هر زمان دیگری علیه آمریکا متحد است
اکنون مشعل‌های جهاد برافروخته است و بیش از هر زمان دیگری جهان علیه آمریکا متحد است و ماهیت خون‌بار سیاست‌های آمریکا در عالم خودنمایی می‌کند.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی صبح امروز در گردهمایی ائمه جماعت و فرماندهان پایگاه‌های بسیج تهران بزرگ که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: مسجد محراب جنگ با شیاطین است از این جهت شیطان در این اجتماع نفوذی ندارد چون مردان و زنانی در اینجا هستند که پاک و مطهرند.

وی گفت: این یک فرصت مغتنم است که ما در میان اصحاب با وفای ولی امر و صاحبان ایمان مستحکم توفیق حضور پیدا کرده‌ایم.

فرمانده کل سپاه افزود: رهبر عزیز ما دیروز در گفتگو با جمعی از دانش آموزان این سرزمین از یک تاریخ غم انگیز پرده برداشتند و واقعیتهای دردناک سلطه استعماری آمریکا و انگلیس بر سرزمین عزیزمان ایران را پیش از انقلاب اسلامی برای نوجوانان تبیین فرمودند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام و ایران تلاش گسترده‌ای برای تسخیر قلبها و ذهن‌های جوانان ما انجام می‌دهند و ما امروز با تلاش رسانه‌ای سنگین برای ایجاد اتصال ذهن جوانان با تاریخ پر از مکر دوران سیاه سلطه آمریکا مواجه هستیم.

وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس و صهیونیسم سه ضلع یک واقعیت تلخ و بخشهای جدایی ناپذیری از یک توطئه و خباثت آشکار هستند، اینها تنها در سه جغرافیای جدا و منفصل و با سیاستهای متصل به یکدیگر عمل می‌کنند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: از صد سال پیش به این طرف تا لحظه طلوع خورشید انقلاب، ملت و کشور ایران تحت تاثیر تمایلات استعماری و حضور مستقیم و مداخلات آشکار و سلب قدرت ملت از تعیین حاکمیت بوده است. از زمانیکه نفت کشف شد و موقعیت جغرافیایی جهان اسلام در جغرافیای سیاسی جهان با یک جهش فوق العاده روبرو شد، آمریکا و انگلیس سرزمینهای اسلامی را تحت سیطره مستقیم خود قرار دادند و به غارت هویت مادی و معنوی ملتها پرداختند.

سرلشکر سلامی در ادامه افزود: ایران را ایالت منفصلی از ایالات آمریکا کرده بودند و در نبرد اعراب و اسراییل اجازه ندادند ایران رژیم صهیونیستی را تحریم کند و شاه ایران کمبود نفت اسراییل را جبران کرد. همه چیز دست آنان بود و پادشاه ایران جز یک مهره ساده در شطرنج سیاسی آمریکا نبود.

وی عنوان کرد: در میانه این سیاهی، نیکسون رییس جمهور وقت آمریکا ایران و عربستان را به عنوان دو ستون از سیاستهای منطقه‌ای آمریکا قرار داد تا حافظ منافع منطقه‌ای و جهانی آمریکا باشند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: هنوز هستند کسانیکه که می خواهند آن دوران سیاه نکبت بار را تخصصی از یک تمدن در ذهن جوانان این سرزمین جا بیاندازند و هنوز سرسپردگان دشمن وجود دارند. تاریخ واضح و همه چیز روشن است.

سرلشکر سلامی گفت: تلاش‌های امام و رهبر انقلاب جغرافیای سیاسی جهان اسلام را وارد ادبیات سیاسی جهان و به عنوان یک ضلع قدرت تاثیر گذار معرفی کرد. دشمنان در نقاط حیاتی جهان اسلام سرپل‌های خطرناک را گرفتند و وجود صهیونیست در شرق مدیترانه یعنی وجود یک خنجر خونین در پهلوی جهان اسلام. درجاهای دیگر هم عناصر دست نشانده را بر ملتهای اسلامی مسلط کردند که کار آنها کاشتن بذر استعمار بود.

وی بیان کرد: دشمنان امروز هم دنبال آن هستند تا جوانان در جهان اسلام دچار نابینایی سیاسی شوند. اما وقتی بیرق ولایت برافراشته می‌شود راهی برای فریب امت توسط مستکبران باقی نمی ماند.

سرلشکر سلامی: ما در طول ۴۵ سال گذشته همه راهبردها و سیاست‌های ویرانگر دشمن را شکست داده‌ایم

فرمانده کل سپاه گفت: اکنون مشعل‌های جهاد برافروخته است. البته جهاد سختی دارد و رسیدن به قله‌ها سخت است. اتفاقاتی که افتاده است به اندازه ده‌ها سال جهاد تبیین ما در شناخت دشمن موثر بوده است. هرگز ما نمی‌توانستیم اینگونه که آمریکا خود را در صحنه غزه معرفی کرد آن را به جهان معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری جهان علیه آمریکا متحد است و بیش از هر زمان دیگری ماهیت خونبار سیاستهای آمریکا در عالم خودنمایی می‌کند. اولین لازمه جهاد حب و بغض است و این رکن را آمریکا و همپیمانانش در دل مسلمانان کاشتند. دشمنان در غزه هرگز پیروز ‌نمی‌شوند.

سرلشکر سلامی افزود: امروز غزه ظرفیت ده‌ها سال انتقام را در قلب مسلمانان ایجاد کرد. بزرگترین ابهام آمریکا این است که نمی تواند در غزه پیروزی تعریف کند. محاصره و قتل عام یک ملت، جنایت است، پیروزی نیست. آیا قتل عام مردم غزه می‌تواند فروپاشی زودرس اسراییل را به تعویق بیاندازد؟ امروز تاریخ اسلام در یکی از حساس‌ترین مراحل خود قرار دارد و این یکی از زیباترین تجلیات غلبه خون بر شمشیر است.

وی در پایان گفت: انسجام بین بسیج و مسجد مستحکم ترین دژ ما دل مقابل دشمن است و خانه و مدرسه و مسجد سه ضلع محوری قدرت ما است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.