کد خبر : 31598
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 1402 - 22:49

برخورد قانونی با مسئولان متخلف در زمینه ساخت‌وساز‌های غیرمجاز

برخورد قانونی با مسئولان متخلف در زمینه ساخت‌وساز‌های غیرمجاز
در ساخت‌وساز‌های غیرمجاز که منجر به ضرر و زیان به بیت‌المال شود، ابتدا مسئولی که وظیفه نظارت بر ساخت‌وساز‌ را بر عهده دارد باید پاسخگو باشد، بعد فرد متخلف.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از مهر،علیرضا فخاری، استاندار تهران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پردیس گفت: هدف اصلی جلسات و بازدید‌ها رفع مشکلات تولیدکنندگان است تا سهم تولید افزایش پیدا کند. باید به استاندارد‌های ملی و سپس بین‌المللی برسیم که رسیدن به این سطح نیازمند همکاری است و پشتوانه کار، آرامش تولیدکنندگان می‌باشد.

وی ادامه داد: برای امر تولید کم نگذارید. اگر در اثر کم کاری زیانی ایجاد شود، به ما مسئولین برمی‌گردد، برای رفع مشکلات مردم، همه ما اثرگذار هستیم و برای خدمت به مردم نباید کم بگذاریم؛ چراکه آثارش به خودمان برمی‌گردد. نیازمندی‌ها و پیش‌نیاز‌های اولیه برای ساماندهی شهرک‌های صنعتی شهرستان پردیس برای رفع تعارضات، مسائل زیست محیطی و مالکیتی پیگیری شود.

فخاری سپس خطاب به فرماندار گفت: برای رفع موضوعات و مشکلات، کارگروه خاصی تشکیل شود تا پیشنهاد قانع‌کننده ارائه و در مورد اراضی فاقد سند مالکیت تصمیم‌گیری درستی انجام و به صورت هفتگی گزارش ارائه شود.

وی ادامه داد: مسائل زیست محیطی شهرک‌ها جدی گرفته شود، هیچکس حق ندارد فاضلاب را در خیابان رها کند و شهرک‌ها باید به سمت تعبیه سیستم فاضلاب بروند؛ البته تا پهنه محیط زیستی اصلاح نشود تصمیمات به نتیجه نمی‌رسد که موضوع در شورای عالی محیط زیست باید پیگیری شود.

استاندار تهران در مورد اجرای تبصره ماده یک اراضی افزود: موارد به صورت یک جا در کمیسیون مربوطه پیگیری شود تا بر اساس نقشه موجود وضعیت مشخص شود؛ همچنین در مورد بالا بردن سطح ارزش حوزه‌های تولیدی، اگر ذخیره ارزش ایجاد نشود عناصر پشتیانی‌کننده را از دست می‌دهیم، در این راستا استفاده از ظرفیت شهرک دانش بنیان برای پیوند تولید، صنعت و دانش مهم است.

فخاری با اشاره به لزوم نظارت مستمر و اثربخش در سطح منطقه تصریح کرد: در مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز که منجر به ضرر و زیان به بیت‌المال شود اولین کسی که پاسخگوست متخلف نیست؛ بلکه متخلف اصلی مسئولی است که وظیفه نظارت بر ساخت و ساز‌ها را بر عهده دارد.

وی خطاب به مسئولین ادارات و سازمان‌ها تاکید کرد: تکلیف بر عهده شماست و نظارت مهم است؛ از این رو در مورد هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز با مسئول دستگاه برخورد و فرد را به کمیته رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می‌کنیم.

استاندار تهران با اشاره به آثار اجتماعی و سیاسی ساخت و ساز‌های غیرمجاز خاطرنشان کرد: قانون وضعیت فرد متخلف را مشخص کرده است، اما در مورد آثار اجتماعی چنین اقدامی مسئول مربوطه را متخلف می‌دانیم و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.