کد خبر : 29117
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آبان 1402 - 22:04

اسماعیل هنیه: اسرائیل جنگ زمینی را در نوار غزه آغاز کرده است

اسماعیل هنیه: اسرائیل جنگ زمینی را در نوار غزه آغاز کرده است
اسماعیل هنیه در توضیح طرح حماس برای توقف جنگ گفت: «جنبش حماس طرح کامل و فراگیری ارائه کرده است که ابتدای آن توقف تجاوز جنایتکارانه و بازگشایی گذرگاههاست و سپس باید توافق تبادل اسرا انجام شود و در انتها باید یک مسیر سیاسی برای تشکیل کشور فلسطینی مستقل به پایتختی قدس همراه با حق تعیین سرنوشت باز شود؛ اما نتانیاهو تعلل کرده و مردم خود را با وعده‌های دروغین فریب می‌دهد [اما] ما اجازه تحقق آن‌ها را نخواهیم داد».

به گزارش اطلاع با ما به نقل از جماران، رییس دفتر سیاسی حماس افزود: اسرائیل جنگ زمینی را در نوار غزه آغاز کرده است.رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که رزمندگان در غزه با شجاعت و مقاومت اسطوره‌ای مقابل اشغالگران ایستاده‌اند.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز (11 آبان) در سخنانی با تقدیر از رزمندگان مقاومت در غزه گفت که مردم فلسطین علی‌رغم تمامی جنایات، با تمامی اقتدار و صلابت وارد نبرد شده‌اند.

به نوشته الجزیره، او گفت که جنگ غزه، نبردی سرنوشت‌ساز میان نئونازی‌های مورد حمایت استعمار با کسانی است که به زیست متمدانه و همزیستی مسالمت آمیز ایمان دارند و ایستادگی مردم فلسطین، طرح و برنامه دشمن صهیونیستی برای ایجاد یک «نکبه» جدید را با شکست مواجه کرد.

اسماعیل هنیه افزود: «به دشمنان می‌گویم که شما در هفت اکتبر و در ورود زمینی به غزه با شکست مواجه شدید؛ بارها به طرف‌های بین‌المللی گفته‌ایم که اقدامات ادامه‌دار نتانیاهو در بی حرمتی به مسجدالاقصی و رفتار دولتش بدون پاسخ نخواهد ماند، اما متاسفانه به ندای ما گوش ندادند، بلکه متحدانش همچنان از او حمایت کرده و به ادماه سیاست‌هایش تشویق کردند».

رهبر حماس با بیان اینکه بنیامین نتانیاهو آماده است تا برای بقای خود و اطرافیان تندرو‌اش تر و خشک را باهم بسوزاند؛ تأکید کرد: «به طرف‌های بین‌المللی و میانجی‌ها گفته‌ایم که باید فورا جلوی این جنایات و نسل‌کشی را گرفته شود».

او در ادامه در توضیح طرح حماس برای توقف جنگ گفت: «جنبش حماس طرح کامل و فراگیری ارائه کرده است که ابتدای آن توقف تجاوز جنایتکارانه و بازگشایی گذرگاههاست و سپس باید توافق تبادل اسرا انجام شود و در انتها باید یک مسیر سیاسی برای تشکیل کشور فلسطینی مستقل به پایتختی قدس همراه با حق تعیین سرنوشت باز شود؛ اما نتانیاهو تعلل کرده و مردم خود را با وعده‌های دروغین فریب می‌دهد [اما] ما اجازه تحقق آن‌ها را نخواهیم داد».

اسماعیل هنیه سپس خطاب به ارتش رژیم اشغالگر، گفت که نظامیان صهیونیستی در شن‌های غزه دفن خواهند شد و در ادامه به حامیان بین‌المللی اسرائیل به ویژه ایالات متحده آمریکا گفت که باید دست از سیاست‌های استعماری برداشته و کمک‌های نظامی به «این رژیم فاشیست» را متوقف کنند.

رئیس دفتر سیاسی حماس در پایان سخنان خود از همه ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان به خاطر «حمایت تاریخی» از مردم فلسطین و غزه تقدیر کرد و سپس گفت: «به تمامی جبهه‌های مقاومت به خصوص در لبنان، عراق، سوریه و یمن به خاطر موضع پیش‌رو و آشکارشان درود می‌فرستیم و ما مجدداً از ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان دعوت می‌کنیم که به حرکت خروشان خود در خیابان‌های سراسر جهان ادامه دهند که همه ناظران را خیره کرده و جایگاه فلسطین و آرمان عادلانه آن را در قلب میلیون‌ها نفر به نمایش گذاشته است».

هنیه: گزارش تلفات ارتش اشغالگر، دشمن و مردمش را شوکه خواهد کرد

اسماعیل هنیه در پیامی خطاب به اشغالگران صهیونیست گفت: ایستادگی مردم ما نقشه‌های دشمن برای نکبت جدید (کوچاندن دوباره ملت فلسطین) را خنثی کرده است.

به نوشته ایسنا، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: به دشمنان می‌گویم که در هفتم اکتبر و در تهاجم زمینی خود شکست خوردید. جنگ کنونی غزه توسط نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که گروه “فاشیست نژادپرست راست” را رهبری می‌کند، ایجاد شده است. یکی از مهم‌ترین عوامل این جنگ یعنی نتانیاهو فقط به این فکر می‌کند که چگونه خود و خانواده‌اش را از زندان و پاسخگویی نجات دهد، حتی اگر به قیمت نابودی کل منطقه باشد. نتانیاهو آماده است تا برای بقای خود تر و خشک را باهم بسوزاند.

وی افزود: منطقه یا خارج از آن تا زمانی که مردم ما از حقوق مشروع خود در آزادی، ثبات و بازگشت به سرزمین خود برخوردار نباشند، از امنیت و ثبات برخوردار نخواهد بود. ما به کشورهای حامی رژیم صهیونیستی به ویژه ایالات متحده بار دیگر می‌گوییم که باید حمایت نظامی از این کابینه فاشیست را پایان دهند.

هنیه گفت: آنچه گردان‌های القسام درباره تلفات ارتش اشغالگر منتشر خواهند کرد، دشمن و مردمش را شوکه خواهد کرد.

هنیه: تصمیم و اجرا در «طوفان الاقصی» کاملا فلسطینی است

او تاکید کرد: بارها به طرف‌های بین‌المللی اطلاع دادیم که تداوم یورش‌های نتانیاهو به مسجدالاقصی و اقدامات کابینه او بی پاسخ نخواهد بود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که این جنبش طرح جامعی را در مورد وضعیت کنونی به طرف‌های مقابل ارائه کرده است که از توقف جنگ، سپس بازگشایی کامل گذرگاه‌ها و پس از آن انعقاد قرارداد مبادله اسرا آغاز می‌شود تا با پایان اشغالگری به تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف ختم شود.

او تاکید کرد: اشغالگران هزینه‌های زیادی از جمله درخصوص جان تعدادی از اسیران خود در نزد مقاومت فلسطین متحمل خواهند شد تا به اشتباه خود برسند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که مقاومت فلسطین بر ضرورت بازگشایی گذرگاه رفح از هر دو جهت به اعتبار اینکه گذرگاهی مصری فلسطینی است، تاکید دارد.

وی در پایان به همه جبهه‌های مقاومت در لبنان، عراق، یمن و سوریه به خاطر مواضع و مبارزه مشروعشان درود فرستاد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.