کد خبر : 91568
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 - 23:02

ابعاد گوناگون تذکر اخیر رهبر انقلاب درباره روش برخورد با مسأله کشف حجاب چیست؟

ابعاد گوناگون تذکر اخیر رهبر انقلاب درباره روش برخورد با مسأله کشف حجاب چیست؟
بیانات رهبر معظم انقلاب همیشه وحدت‌بخش و هدایتگر بوده است. تذکر اخیر ایشان در مورد #حجاب نیز از همین جنس است و نیاز به تبیین و تدقیق دارد تا مبادا در فتنه #تحریف و صرفا با مواجهه احساسی در کف فضای رسانه‌ای، دگرگونه روایت شود.

به گزارش اطلاع با ما  محمد لسانی: بیانات رهبر معظم انقلاب همیشه وحدت‌بخش و هدایتگر بوده است. تذکر اخیر ایشان در مورد #حجاب نیز از همین جنس است و نیاز به تبیین و تدقیق دارد تا مبادا در فتنه #تحریف و صرفا با مواجهه احساسی در کف فضای رسانه‌ای، دگرگونه روایت شود.

ده نکته که لحاظ آنها به فهم بهتر تذکر ایشان به مسئولان در مورد حجاب کمک می‌کند:

تعارضی میان محتوای تذکر اخیر با بیانات قبلی رهبری نیست. ایشان در خطبه های فطر به “اهمیت مواجهه” با هنجارشکنی دینی اشاره کردند ولی در تذکرشان، به “نحوه مواجهه” که باید قاعده مند باشد لذا ادعای #تعارض و پارادوکس به هیچ عنوان صحیح نبوده و اتفاقا بیانات کاملا مکمل یکدیگر است.

تذکر رهبری در جهت #ترمیم و نه تعطیل طرح است پس نباید تذکر رهبری را به معنای مخالفت با کلیت طرح تفسیر کرد.

ترفند غش کردن برای ضربه به طرح موفق پلیس در برخورد قاطع با کشف حجاب نگرفت

رد و تشکیک در نقل قول و ناقل آن برای زیرسوال بردن وجاهت مطلب پذیرفته نیست. جدای از اینکه #دفتر_حفظ_و_نشر_آثار_آیت‌الله_خامنه‌ای نیز در صفحات اجتماعی آنرا منتشر ساخته، رییس شورای اطلاع رسانی دولت نیز اصل و محتوای این تذکر را تایید کرده است.

نیروی انتظامی، سرپنجه مقتدر اجرای #قانون است که دارای نیروی انسانی مومن و انقلابی است لذا خط درست رسانه ای، متمرکز بر تقویت اعتبار و شان این نیرو باید باشد.

حضور میدانی #فراجا در مواجهه با #هنجارشکنی دینی لازم است اما کافی نیست و باید توسط مکمل ها و تدارکات دیگر، مجهز شود.

پیوست #جبهه_مردمی به میدان ضروری است. تجربه آمران و ناهیان مردمی به خصوص در چهارراه ولی عصر (ع) و نیز در ایستگاههای مترو نشان داد می توان از توان تشکل ها و نیروهای مردمی بهترین کمک را گرفت.

فناوری هوشمند و شناخت هویت مند لازمه توفیق است و بسیاری از منازعات و آشوب ها را از کف #خیابان جمع می‌کند.

توجه به محرومیت از برخی #حقوق_اجتماعی برای کسانی که به آزادی های اجتماعی احترام نمی گذارند و بر این #هنجارشکنی مکررا پافشاری می کنند لازم است پس باید نسبت به درج سطوح اندیشیده و سنجیده شده از محرومیت مبتنی بر #قانون اقدام کرد.

شورای محترم نگهبان، تایید قانون قوی و همه جانبه در خصوص جرایم، عواقب و پیامدهای احتمالی که برای چندین مرتبه از طریق #مجلس شورای اسلامی تصویب شده را تسریع نماید. گفتنی است کار متمرکز و دستور کار مشترک می تواند از رفت و برگشت ها و بروکراسی زمانبر بکاهد.

فعالان عرصه #تبیین به پیشبرد #خط_رهبری در تعریف و جهت دهی به قاعده ها و نقشه کلی مواجهه با چالش تحمیلی حجاب کمک کنند. جریان تبیین صحیح از دشمن‌سازی درون جبهه خودی، ایجاد #دودستگی و به حاشیه راندن خواست رهبری جلوگیری می کند و خلاءهای شناختی را پر می کند. #وحدت_کلمه و عدم دودستگی، ضامن اجرای موفق طرح مقابله با برهنگی و بدن نمایی است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.