کد خبر : 99568
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 خرداد 1403 - 12:36

کمک به ایجاد شغل با احیای ۸۷۷۰ واحد تولیدی

کمک به ایجاد شغل با احیای ۸۷۷۰ واحد تولیدی
یکی از اقدامات دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید نهضت ملی احیا و راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و غیرفعال یا افزایش ظرفیت تولید، رفع مشکلات و اعطای تسهیلات است.

به گزارش اطلاع با ما  به نقل از  تسینم، نهضت احیای واحدهای تعطیل و راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و غیرفعال یا افزایش ظرفیت تولید, رفع مشکلات و اعطای تسهیلات از جمله اقدامات دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید بوده است.

در ابتدای دولت سیزدهم بیش از 50هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور وجود داشت و همین مساله ضرورت احیای واحدهای صنعتی راکد را بیش از پیش نشان می داد. دولت سیزدهم وعده داد که برای حل مشکلات واحد‌های صنعتی از هیچ فعالیتی دریغ نمی‌کند. در این راستا نهضت احیا واحدهای اقتصادی راه اندازی شد.

نهضت احیا واحدهای اقتصادی در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر خنثی سازی تحریم‌ها و مردمی کردن اقتصاد، لزوم ایجاد ساز و کاری منعطف، چابک، پاسخگو و مردم پایه جهت رصد محیط و اتخاذ تدابیر و تصمیات به هنگام با هدف احیا، نوسازی و فعال سازی واحدهای اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال در دی ماه سال 1400عملیاتی شد.

یکی از اقدامات دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید نهضت ملی احیا و راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و غیرفعال یا افزایش ظرفیت تولید، رفع مشکلات و اعطای تسهیلات است.

اوایل اسفندماه 1402 بود که فرشاد مقیمی، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: از ابتدای سال 1402تاکنون از طریق احیای واحدهای تولیدی راکد، افتتاح طرح‌های صنعتی جدید و افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی 64هزار و 134شغل جدید به‌وجود آمده است.

همچنین اخیراً علی آبادی, وزیرصنعت گفته است: بخش زیادی از واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌راکد بزرگ احیا شده‌اند و وزارت صمت تلاش دارد که اگر واحد صنعتی کوچک و متوسطی از مسیر احیا جا مانده باشد، حمایت کند تا آن واحد هم خود را به قطار احیا برساند.

علی‌آبادی گفت: هفته گذشته در استان بندرعباس، جشن پایان احیای واحدهای راکد برگزار شد. یعنی خوشبختانه، همه واحدهای راکد و نیمه‌راکد هم راه افتاده‌اند‌ البته ممکن است واحدهای کوچکی از این مسیر جا مانده باشند.

کارگر ماهر هم امنیت شغلی ندارد

وی ادامه داد: فکر می‌کنم فرآیند احیای واحدهای راکد، فرآیند بسیار مهمی است که ما هم به‌دنبال انجام آن هستیم. احیای واحدهای راکد و نیمه‌راکد، جزو اولویت‌های وزارت صمت است.

وزیر صمت اظهار داشت: در استان هرمزگان هم به هدف خود بسیار نزدیک شده‌ایم و بقیه استان‌های کشور هم وضعیت مشابهی دارند. واحدهای کوچک و متوسط هم تا حد قابل قبولی احیا شده‌اند. او در پایان می‌گوید: وزارت صمت همچنان در حال کار بر روی واحدهای راکد است که آن‌ها را نیز به چرخه تولید کشور بازگرداند.

به گزارش تسنیم، سیدامیرحسین مدنی نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی هفته گذشته در جشن احیای 395 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال مازندران که در سفر رئیس جمهور به این استان برگزار شد، گفت: با احیای 395در استان مازندران حدود 16همت سرمایه احیا و برای بیش از 9هزار و 500نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه 8770واحد تولیدی در دولت سیزدهم احیا شده، افزود: ماهانه حدود 10همت از طریق خط اعتباری به صنایع پایین دستی پتروشیمی و فولاد منابع تزریق می‌شود که واحدهای نیمه فعال بسیاری نیز از این طریق احیا شده است.

نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی افزود: پیرو دستور رئیس جمهور در سفر به سمنان، کارگروه احیای واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها تشکیل شد؛ همچنین با همکاری نهادهای مختلف پیگیر نوسازی ماشین آلات صنعتی هستیم تا بتوانیم تعداد قابل توجهی واحد تولیدی از این طریق احیا کنیم‌.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.