کد خبر : 29220
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 آبان 1402 - 9:36

مأموریت حفظ صدرنشینی استقلال در قزوین/ پرسپولیس با نفت برمی‌گردد؟

مأموریت حفظ صدرنشینی استقلال در قزوین/ پرسپولیس با نفت برمی‌گردد؟
هفته نهم لیگ برتر فوتبال در حالی از امروز آغاز می‌شود که ۵ تیم بالانشین جدول در روز نخست مسابقات مقابل رقبای خود قرار می‌‎گیرند.

به گزارش اطلاع با ما به نقل از تسنیم، هفته نهم لیگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه 11 آبان) با برگزاری پنج دیدار آغاز می‌شود. در این روز 5 تیم بالای جدول مقابل رقبای خود قرار می‌گیرند که با توجه به نزدیکی امتیازات، رقابت‌ها دارای اهمیت فراوانی است.

*شمس آذر – استقلال

شاگردان نکونام بعد از پایان هفته هفتم با 18 امتیاز (6 برد و یک تساوی) صدرنشین هستند. آبی‌پوشان هفته گذشته از سد آلومینیوم اراک در ورزشگاه آزادی عبور کردند. سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال در دو هفته گذشته توانسته با کلین شیت از میدان خارج شود و از نظر روحی شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارد. این روحیه خوب البته فقط مختص شامل حسینی نیست، بعد از 4 برد متوالی حال اکثریت بازیکنان استقلال خوب است.

محمدحسین مرادمند در این دیدار محروم است و حضور پیمان بابایی در لیست آبی پوشان به دلیل مصدومیت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

استقلال برای کسب پیروزی و حفظ صدرنشینی وارد زمین مسابقه می‌شود و در طرف دیگر زمین شمس آذر با سعید دقیقی قرار گرفته که هفته گذشته فولاد خوزستان را در خانه خودش شکست داد. سبک بازی این تیم نشان می‌دهد که از کمترین موقعیت‌ها، گل می‌سازند. شمس آذر که فصل را با امتیاز منفی شروع کرد، در آغاز هفته نهم لیگ برتر با 7 امتیاز (3 برد، 3 شکست و یک تساوی) در رده دهم قرار گرفته است. بیشتر بازیکنان این تیم فصل گذشته در دسته اول فوتبال به میدان می‌رفتند و فرصت تقابل با استقلال برای آنها می‌تواند همچون سکوی پرتاب باشد.

شمس آذر دو هفته متوالی مقابل رقبای نامدار خود یعنی تراکتور و فولاد برنده از میدان خارج شده و می‌خواهد غول‌کشی خود را با شکست استقلال در خانه ادامه دهد.

*سپاهان- ملوان

طلایی‌پوشان اصفهان هفته گذشته با تساوی یک – یک مقابل نساجی متوقف شدند. در این میان درگیری دابو بازیکن بورکینافاسویی این تیم با ژوزه مورایس سرمربی پرتغالی سپاهان مقابل دوربین‌های تلویزیونی این تیم را به سرخط خبرهای ورزشی بُرد. کمیته انضباطی این باشگاه بازیکن مذکور را فراخوانده تا در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام دهد.

سپاهان در حال حاضر با 6 بازی، 12 امتیاز در رده چهارم جدول لیگ برتر ایستاده است. این تیم که با مصدومیت رضا شکاری، شهریار مغانلو و امید نورافکن روبه‌رو است، قطعاً برای شکست ملوان به زمین گام می‌گذارد.

شاگردان مورایس که با کسر 4 امتیاز انضباطی مواجه هستند، با تساوی مقابل شاگردان رحمتی بالاخره در زمین هم امتیاز از دست دادند. تقابل با ملوان یعنی دیگر تیم شمالی لیگ برتر برای سپاهانی‌ها، فارغ از شرایط جدول انگیزه شخصی زیادی به همراه دارد. فصل گذشته شاگردان مورایس که بیشترین شانس قهرمانی را داشتند، با تساوی مقابل ملوان و گل سهیل فداکار از پرسپولیس عقب افتادند و در نهایت شاهد بالا رفتن جام در دستان رقیب سرخپوش و تهرانی خود بودند. با این اوصاف طلایی‌پوشان به چیزی جز پیروزی مقابل ملوانان نمی‌اندیشند.

شاید در ابتدای فصل کمتر کسی انتظار داشت که ملوانِ دیر تشکیل شده بتواند در پایان هفته هشتم در جمع 5 تیم برتر جدول قرار بگیرد اما تارتار و ملوانان نتایج دور از انتظاری رقم زدند. مهدی تارتار که سابقه دو فصل همکاری با ذوب‌آهن را دارد از انگیزه زیادی برای اثبات توانایی خود در شهر اصفهان برخوردار است. از جمع شاگردان او آرمان اکوان، پوریا پورعلی و حامد نورمحمدی فصل گذشته در ذوب‌آهن حضور داشتند.

ملوان در 5 بازی قبلی خود 3 تساوی و 2 پیروزی کسب کرده است. این تیم در حال حاضر با 12 امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد. ملوان که توانست پرسپولیس را در هفته هشتم متوقف کند، در این هفته باید مقابل دیگر تیم بالانشین جدول یعنی سپاهان کار خود را ادامه دهد.

در 5 تقابل قبلی دو تیم سپاهان و ملوان 4 تساوی و یک پیروزی به سود طلایی‌پوشان ثبت شده است. به نوعی سپیدپوشان خزر گربه سیاه سپاهان هستند.

* تراکتور- نساجی

تراکتور و نساجی دو تیم پرطرفدار و ریشه‌دار لیگ برتر هستند که در این فصل با نوسان زیادی در کسب نتایج دست و پنجه نرم می‌کنند. سرخ‌پوشان تبریزی در حالی از امتیاز میزبانی خود استفاده می‌کنند که در دو دیدار قبلی خود با شکست مواجه شده‌اند. در چنین شرایطی قطعاً هواداران و کادر فنی پرشورها از شرایط راضی نیستند.

شاگردان پاکو خمس در حال حاضر با 12 امتیاز در رده ششم قرار دارند هر چند توقع نتایج بهتری از این تیم می‌رود. سرمربی اسپانیایی هفته گذشته بعد از عدم کسب نتیجه لازم مقابل ذوب‌آهن، به شدت از کیفیت فنی بازیکنانش انتقاد کرد و و در جدیدترین اظهار نظرش در مورد کیفیت زمین چمن گفته است: در چمنی که گوسفند باید راه برود، بازی می‌کنیم!

تراکتور در 5 مسابقه اخیر خود 3 پیروزی و 2 شکست تجربه کرده است.

نساجی بعد از پایان هفته هشتم با 6 امتیاز در رده یازدهم قرار دارد. شاگردان رحمتی در 5 مسابقه قبلی، 4 شکست و یک تساوی را تجربه کرده‌اند. این تیم شمالی هفته گذشته مقابل سپاهان به تساوی یک – یک دست رسید و کمی از زیر فشار انتقادات نجات پیدا کرد. سرمربی نساجی تأکید دارد که با بهره‌گیری از بازیکنان جوان مشغول پشتوانه‌سازی برای آنها است. با توجه به شرایط تراکتور، این تیم شمالی کار سختی برای پیروزی مقابل پرشورها دارد.

* آلومینیوم- ذوب‌آهن

آلومینیوم در حال حاضر با 12 امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد. این تیم صنعتی در حالی میزبان ذوب‌آهن است که هفته گذشته با نتیجه یک بر صفر از استقلال شکست خورد. شاگردان حسینی آمار 3 شکست و 2 پیروزی را در 5 مسابقه قبلی خود ثبت کرده‌اند.

ذوب‌آهن با ربیعی روند خوبی دارد و با 14 امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است. تیمی که مربی تازه وارد آن با هدف تغییر فلسفه بازی کارش را دنبال می‌کند، در دفاع بسیار منسجم و در ضد حملات بسیار خطرناک ظاهر می‌شود.

تیم منتخب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال

لیست سبزپوشان با ترکیبی از با تجربه‌ها و جوانان جویای نام برای مسابقات بسته می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود سطح تجربی آنها نسبت به آلومینیوم جوان کمی برتری داشته باشد. گاندوها هفته گذشته با نتیجه یک بر صفر از سد تراکتور عبور کردند تا در 5 بازی قبلی 3 پیروزی، یک تساوی و یک شکست از آنها ثبت شده باشد.

در 5 دوئل قبلی آلومینیوم و ذوب‌آهن، 2 پیروزی به سود تیم اصفهانی و 3 مرتبه تقسیم امتیاز رقم خورده است.

* پرسپولیس- صنعت نفت آبادان

اگر چه پرسپولیس در هفته هشتم بازی بیرون از خانه را تجربه کرد؛ اما تساوی مقابل ملوان علاوه بر جدول از نظر روحی- روانی شرایط را برای سرخ‌پوشان سخت کرد. با این تفاسیر شاگردان یحیی گل‌محمدی قصد دارند در ورزشگاه آزادی جبران کنند و با ثبت پیروزی پُرگل گذشته را به دست فراموشی بسپارند و به مسیر برد برگردند.

سرخ‌پوشان با 16 امتیاز در رده دوم قرار دارند و در پنج دیدار قبلی آمار یک تساوی و 4 پیروزی را به ثبت رساندند.

صنعت نفت آبادان با 6 امتیاز در رده چهاردهم جدول رده بندی قرار دارد. آنها به دلیل مسائل مالی شرایط خوبی ندارند. شاگردان ویسی هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان قرار گرفتند تا دربی را با یک امتیاز پشت سر بگذارند. در حالی که سه تیم خوزستانی لیگ برتر قعرنشین لیگ برتر هستند، صنعت نفت نشان داده که توانایی رقم زدن نتایج متفاوت با شرایطش را در ورزشگاه آزادی دارد. به ویژه که عبدالله ویسی روی شرایط روحی- روانی تیمش همواره تأکید زیادی دارد. تیمی که 3 تساوی و 2 شکست در 5 هفته گذشته تجربه کرده است، با هزار امید و آرزو مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد.

در 5 بازی قبلی پرسپولیس و صنعت نفت، کفه ترازو به نفع سرخ‌پوشان سنگین‌تر است. طبق آمار در این 5 مسابقه 3 پیروزی برای پرسپولیس، یک برد برای صنعت نفت و یک تساوی ثبت شده است. آخرین تقابل دو تیم در 19 بهمن ماه 1401 بود که با پیروزی 2 بر صفر شاگردان یحیی به پایان رسید.

به گزارش تسنیم برنامه کامل هفته نهم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 11 آبان

* شمس آذر قزوین – استقلال ساعت 15:30 ورزشگاه سردار آزادگان قزوین

داوران: یاسر همرنگ، علی اکبر نوری، وحید سیفی، سعید رحیمی مقدم

ناظر: رحیم رحیمی مقدم

* آلومینیوم اراک – ذوب آهن اصفهان ساعت 15 ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک

داوران: بیژن حیدری، محسن سلطانی، مرتضی یوسف شهریای، حسین زمانی

ناظر: حسین نجاتی

* تراکتور – نساجی مازندران ساعت 15:30 ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز

داوران: امیر سامان سلطانی، مهدی سیفی، محسن حکیم، سعاد وفاپیشه

ناظر: محمدرضا فلاح

*سپاهان – ملوان انزلی ساعت 16:30 ورزشگاه: نقش جهان اصفهان

داوران: پیام حیدری، حمیدرضا افشون، احد سلطانی، فرزاد منصوری

ناظر: یداله جهانبازی

* پرسپولیس – صنعت نفت آبادان ساعت 18 ورزشگاه آزادی تهران

داوران: علی صفایی، سیدیعقوب حجتی، مهدی شفیعی، امیر ایار

ناظر: رضا سخندان

جمعه 12 آبان

* هوادار – پیکان تهران ساعت 15 ورزشگاه پاس قوامین

داوران: موعود بنیادی‌فرد، قهرمان نجفی، دانیال باشنده، میثم حیدری

ناظر: حسن کامرانی فر

* مس رفسنجان – فولاد خوزستان ساعت 15 ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

داوران: ایمان کهیش، محمد هاشمی نسب، رضا حیدری، محمدرضا تارخ

ناظر: ایرج نظری

* استقلال خوزستان – گل گهر سیرجان ساعت 18 ورزشگاه غدیر اهواز

داوران: مرتضی منصوریان، امید افخمی، امین زاهدی، روح اله شریفی

ناظر: ابوطالب طاهریان

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.