کد خبر : 82779
تاریخ انتشار : شنبه 4 فروردین 1403 - 22:30

امید؛ کلید حرکت و اصلاح

امید؛ کلید حرکت و اصلاح
مدتی پیش که نوسانات ارزی در کشور نگرانی‌هایی را در جامعه پدید آورده بود، در یک نشست کارشناسی متولیان امر ضمن تشریح شرایط و برشمردن دلائل ایجاد التهابات ارزی، مجموعه‌ای از اقدامات فنی و تکنیکی را که برای کنترل اوضاع اتخاذ کرده بودند به بحث گذاشتند...

به گزارش اطلاع با ما  مدتی پیش که نوسانات ارزی در کشور نگرانی‌هایی را در جامعه پدید آورده بود، در یک نشست کارشناسی متولیان امر ضمن تشریح شرایط و برشمردن دلائل ایجاد التهابات ارزی، مجموعه‌ای از اقدامات فنی و تکنیکی را که برای کنترل اوضاع اتخاذ کرده بودند به بحث گذاشتند. آن روز کارشناسان اعلام کردند، که از حیث تخصصی اقدامات تیم اقتصادی دولت آقای روحانی نیز در این زمینه واجد خصلت کارشناسی بوده است.

سخن اصلی آنان این بود که درباره ارز تا حد بسیار زیادی تصميمات اقتصادی صحیح و تخصصی لازم گرفته شده و به اجرا درآمده است. اما در انتها یک نکته کلیدی و تعیین‌کننده را بیان کردند، که گمان می‌رود مادامی‌که این موضوع تحقق نیابد درباره وضعیت ارز در بر همان پاشنه پیشین خواهد چرخید. سخن اصلی کارشناسان آن بود که هر تیم اقتصادی با هر نگرش تخصصی بر سر کار بیاید و هدایت اقتصادی کشور در بخش ارزی را بدست گیرد، کار فنی زیادی نیست که انجام نشده و آنان بخواهند اجرا کنند. راه اصلی و سرنوشت‌ساز برای حل مسئله ارز در کشور از مسیر ایجاد و افزایش امید به بهبود شرایط در آینده و درک و همراهی این موضوع از سوی مردم می‌گذرد.

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ دلار ثابت ماند

موضوع همراهی و مشارکت مردم در گره‌گشایی از اوضاع ارزی به طور خاص و به طور کلی حل مسائل اقتصادی و معیشتی و افزایش امید آنان به تغییر مثبت شرایط، فقط کارکرد روانی و سیاسی ندارد؛ بلکه دقیقا در حوزه فنی و واقعی صحنه نیز اثرگذار است. درک مردم از بهبود شرایط و امید آنان به بهبود اوضاع در آینده، دقیقا در مدیریت تقاضا در بخش ارز و سایر تصمیمات اقتصادی، کارکرد مؤثر و مثبت ایجاد می‌کند. با در نظر گرفتن اهمیت موضوع «امید» است که‌ رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز اول فروردین سال جدید اشاره کردند که منافع ملی و افق روشن آینده کشور وابسته به «ایمان» و «امید» است و گفتند اگر فروغ امید در دل‌ها خاموش شود هیچ حرکتی اتفاق نمی‌افتد.

عزیز غضنفری

برچسب ها :ارز ، روحانی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.